Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ojciec i syn relacjonują na vlogu Pchli Targ w Tarnobrzegu. Kolejne handlowanie już 29 maja. Zobacz!

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Autorzy vloga Jacob July Metal Detecting na youtube byli zadowoleni po kwietniowym pchlim targu w Tarnobrzegu. Tweety znalazł nowy dom. Co jeszcze kupowaliście?
Autorzy vloga Jacob July Metal Detecting na youtube byli zadowoleni po kwietniowym pchlim targu w Tarnobrzegu. Tweety znalazł nowy dom. Co jeszcze kupowaliście? Wioletta Wojtkowiak
Pchli Targ w Tarnobrzegu cieszy się coraz większą popularnością, relacje z niego podbijają też Internet. Jak wygląda takie handlowanie z perspektywy sprzedawcy? Ile można zarobić na rzeczach, które niektórzy wyrzucają do śmieci? O tym opowiadają sandomierzanie Jakub Lipiec i jego ojciec Sylwester na wideoblogu Jacob July Metal Detecting na youtube.

Vlog Jacob July Metal Detecting ma blisko 18 tysięcy subskrybentów. Autorzy pokazują na nim znaleziska wydobyte przy pomocy magnesu neodymowego oraz wiele innych swoich akcji, które robią z korzyścią dla przyrody oraz portfela.

Propagują też dawanie przedmiotom drugiego życia. Co miesiąc sprzedają fanty na Pchlim Targu w Tarnobrzegu. W wideorelacjach na vlogu obejrzycie, jak przygotowują swoje skarby do sprzedaży, rozmawiają z kupującymi, opowiadają o atmosferze i swoich towarach.

Z popularności Pchlego Targu, który przyciąga tłumy koneserów, cieszą się jego inicjatorki Justyna Uchańska i Renata Domka. Przypominają, że targowanie na placu przy ulicy Kwiatkowskiego odbywa się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Najbliższe już 29 maja!

Nawiązały się już fajne relacje między stałymi bywalcami. Po każdym targu dostajemy pytania, kiedy będzie następny

– mówi Justyna Uchańska, współorganizatorka wydarzenia. – Zachęcamy do przyjścia tutaj, bo atmosfera jest bardzo przyjazna. Wiele osób chwali się swoimi niezwykłymi zdobyczami – przepięknymi zastawami stołowymi, nietypowymi kłódkami, czy dawnymi narzędziami lekarskimi, rzadkimi edycjami płyt, czy kaset.

Niedawno w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się Czadowa Giełda – młodsza siostra Pchlego Targu, która wyspecjalizowała się w kierunku muzyki. Można tam było sprzedawać i wymienić kasety, płyty winylowe, CD, koszulki, plakaty, czy książki o muzyce.

Organizatorzy zapowiadają, że po tak udanej pierwszej edycji będą kolejne. Amatorzy tradycyjnych form słuchania muzyki są oczywiście niezmiennie mile widziani także na Pchlim Targu. Organizatorzy zachęcają także rękodzielników do wystawiania swoich produktów na targu.

Chcemy, by to było wyjątkowe miejsce, gdzie kupujemy i oglądamy rzeczy nietypowe, jedyne w swoim rodzaju

– mówi Renata Domka, współorganizatorka targu. – Tutaj nie znajdziemy masowej produkcji. Zależy nam na docenieniu pracy wytwórców, a także oczywiście kreowania pewnej mody na retro, indywidualne podejście do mody, wystroju domów. Niezwykle ważny jest też aspekt ekologiczny i praktyczny. Robimy porządki, mniej wyrzucamy, mniej marnujemy.

Tarnobrzeski Pchli Targ ma swój fanpage na Facebooku. Można tam znaleźć informacje o terminach, opłatach, ale także zdjęcia ciekawych stoisk, relacje z kolejnych edycji. Współorganizatorami wydarzenia są: Zakład Działalności Gospodarczej Klubu Sportowego „Siarka” i Tarnobrzeski Dom Kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie