Oni potrafią wygrywać olimpiady - wybitni uczniowie tarnobrzeskiego “Małego Księcia"

Grzegorz LIPIEC
Talenty z Zespołu Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu.
Talenty z Zespołu Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu. Grzegorz Lipiec
Wielu laureatów konkursów na różnych szczeblach - tegoroczne sukcesy uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum tarnobrzeskiego "Małego Księcia" są imponujące.

Egzamin gimnazjalny i maturalny 2012 w "Małym Księciu"

Uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu, Bartłomiej - z lewej i Mateusz Kupcowie wraz ze swoją nauczycielką

Uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu, Bartłomiej - z lewej i Mateusz Kupcowie wraz ze swoją nauczycielką prowadzącą, Barbarą Sawicką. Chłopcy w tym roku szkolnym zostali laureatami kuratoryjnego konkursu z historii. Grzegorz Lipiec

Uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu, Bartłomiej - z lewej i Mateusz Kupcowie wraz ze swoją nauczycielką prowadzącą, Barbarą Sawicką. Chłopcy w tym roku szkolnym zostali laureatami kuratoryjnego konkursu z historii.
(fot. Grzegorz Lipiec)

Egzamin gimnazjalny i maturalny 2012 w "Małym Księciu"

Szkoła plasuje się w czołówce północnego Podkarpacia jeśli chodzi o wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz matury w ubiegłym roku.
MATURA
Kolejne rubryki - liczba zdających, zdawalność w procentach, średni wynik w procentach z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego: Społeczne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Społecznych numer 2 w Tarnobrzegu - 16; 100 procent( 58; 81; 86,4).
EGZAMIN GIMNAZJALNY
Kolejne rubryki - średni wynik w procentach: język polski, historia, matematyka, nauki przyrodnicze, liczba zdających. Społeczne Gimnazjum imienia Małego Księcia - 80,3; 76,7; 76,8; 70,4. Liczba uczniów: 37.

Obecny rok szkolny obfitował w Zespole Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu w wiele uczniowskich wyróżnień.

Rok po roku uczniowie zarówno szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego Zespołu Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu osiągają wysokie wyniki podczas egzaminów oraz zdobywają laury na olimpiadach przedmiotowych.

WIELU WYRÓŻNIONYCH

Ośmiu laureatów kuratoryjnych olimpiad przedmiotowych lub miejskich konkursów, 12 finalistów, w tym dwóch podwójnych oraz czterech stypendystów za wybitne osiągnięcia naukowe.

- Olimpiady przedmiotowe, konkursy to dla uczniów ogromne wyzwanie, ale także i wielki wysiłek. Tym bardziej cieszą sukcesy odniesione przez uczniów, nauczycieli i rodziców. To zasługa każdego, bo przecież uczeń musi przyswoić ogromną wiedzę. Nauczyciel, który pracuje ponad wyznaczony wymiar godzin i rodzic, który motywuje do pracy swoją pociechę - mówi Anita Woźniak, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu.

- Ilość laureatów z naszej szkoły cieszy, bo w tym roku szkolnym mieliśmy zupełnie inne zasady podczas olimpiad przedmiotowych, co spowodowało zmniejszenie ogólnej liczby tych najlepszych.

Wśród uczniów szkoły podstawowej największy sukces odniosła Victoria Noga, która została laureatką Olimpiady z Języka Angielskiego, jej opiekunką jest Elżbieta Szczesiak. Jeśli chodzi o gimnazjum to laureatami Olimpiady Historycznej zostali: Bartłomiej i Mateusz Kupiec, opiekun Barbara Sawicka. Chłopcy dotarli także do finału Olimpiady z Języka Angielskiego. Piotr Ordon został laureatem konkursu przedmiotowego z geografii. Finaliści olimpiad przedmiotowych i konkursów to Jagoda Dyzia z chemii, Katarzyna Rożek z fizyki, Magdalena Biernat z języka francuskiego, Blanka Holuk z języka francuskiego i języka polskiego, Jakub Sulik z fizyki, Oliwia Łukasik z biologii, Julia Piekielniak w konkursie tematyczny "Papież Słowianin".

Wśród uczniów liceum największe sukcesy notowali - Blanka Tarnowska - finalistka etapu ogólnopolskiego i laureatka etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, Monika Zygmunt - stypendystka Zarządu Województwa Podkarpackiego, Józef Czerkies - stypendysta Zarządu Województwa Podkarpackiego, Mikołaj Wrona - szkolne stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe, Małgorzata Wąsik - laureatka Miejskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, Michał Stępień - laureat Miejskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, finalista Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie, Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka - etap okręgowy, Maciej Janiec - etap okręgowy Olimpiady Biologicznej oraz Anna Błażuk - finalistka etapu okręgowego Olimpiady z Języka Francuskiego. - Wszystkim należą się brawa, bo wiem że dali z siebie wszystko - kończy Anita Woźniak.

Victoria Noga z szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu jest laureatką Olimpiady z

Victoria Noga z szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu jest laureatką Olimpiady z Języka Angielskiego. Grzegorz Lipiec

Victoria Noga z szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu jest laureatką Olimpiady z Języka Angielskiego.
(fot. Grzegorz Lipiec)

NAJMŁODSZA

Wśród olimpijczyków z "Małego Księcia" najmłodsza jest Victoria Noga, uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej. Victoria pod opieką pani Elżbiety Szczesiak została laureatką kuratoryjnego konkursu z Języka Angielskiego.

- Łatwo nie było, bo trzeba było przyswoić ogromną wiedzę, której nie porusza w czasie zajęć lekcyjnych - mówi Victoria Noga. - Pierwszy etap to pisanie testu w szkole, a kolejny to już finał wojewódzki w Rzeszowie. Stres był, ale kiedy już zaczęłam pisać to myślałam tylko o tym, aby wszystko poprawnie uzupełnić.

BLIŹNIACY

Przed Victorią jeszcze nauka w gimnazjum oraz liceum i można być pewnym, że wystartuje w wielu konkursach przedmiotowych. Nauka w Gimnazjum przy Zespole Szkół Społecznych numer 2 w Tarnobrzegu to dla bliźniaków: Mateusza i Bartka Kupców, uczniów klasy III A, czas wspaniałych sukcesów naukowych.

- Od kiedy pamiętam, a było to jeszcze w czasie nauki w szkole podstawowej, chłopcy przejawiali ogromne zainteresowanie historią - wspomina Barbara Sawicka, nauczyciel historii i geografii w "Małym Księciu". - Są aktywni na lekcjach, posiadają ogromną wiedzę, starannie łączą fakty, mają w sobie błysk zainteresowania. Teraz ich praca została zwieńczona wspaniałym sukcesem, tytułem laureata Olimpiady Historycznej, jako jedyni uczniowie z tarnobrzeskich szkół. 14 osób z całego Podkarpacia zostawało laureatami.

Dla chłopców nie jest to debiut w olimpiadach przedmiotowych. W ubiegłym roku Mateusz został laureatem, a Bartek finalistą w konkursie historycznym. - To było również bardzo ważne wydarzenie, bo najczęściej w olimpiadach przedmiotowych biorą udział uczniowie klas trzecich - dodaje Barbara Sawicka.
- Historią interesujemy się od zawsze. Wiążemy z nią naszą przyszłość, bo chcemy studiować prawo, być może zagranicą - przyznają bliźniaki.

Dyrektor "Małego Księcia”, Anita Woźniak jest dumna z osiągnięć swoich uczniów.

Dyrektor "Małego Księcia”, Anita Woźniak jest dumna z osiągnięć swoich uczniów. Grzegorz Lipiec

Dyrektor "Małego Księcia", Anita Woźniak jest dumna z osiągnięć swoich uczniów.
(fot. Grzegorz Lipiec)

ZASKOCZYĆ PEDAGOGA

Jak przyznaje nauczycielka historii braci Kupców, chłopcy często potrafią ją zaskoczyć na lekcjach poruszanymi zagadnieniami. - Najlepszą rekomendacją jest fakt, że zadania podczas olimpiady są bardzo trudne i trzeba przyswoić ogromną wiedzę. Jak przepytywałam braci przed poszczególnymi etapami, to czasami byli lepsi ode mnie - mówi Barbara Sawicka.

Podczas przygotowywania się do olimpiady historycznej uczniowie "Małego Księcia" systematycznie uczyli się na lekcjach, uczęszczali na zajęcia dodatkowe, a także samodzielnie czytali książki historyczne i wraz z rodzicami na bieżąco interesowali się problemami społeczno-politycznymi. Wśród poruszanych zagadnień na ostatnim etapie był między innymi wpływ religii na historię i kulturę.

- Pierwszy etap to pytania głównie dotyczące wojen, dat, a na finale trzeba było przedstawić pewne procesy, zależności, wpływ ideologii - mówi Mateusz Kupiec.

Wymieniając swoje ulubione okresy w historii bracia bez wahania mówią, że są to: średniowiecze, oświecenie i druga wojna światowa. Bracia interesują się również zagadnieniami związanymi z obroną praw człowieka i są członkami międzynarodowej organizacji Amnesty International.

Dodajmy, że nie jest to jedyny laur olimpijski braci Kupców w tym roku szkolnym. Chłopcy dotarli również do wojewódzkiego finału Olimpiady z Języka Angielskiego. Uczniom "Małego Księcia" gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

e
elżbieta
tytuł laureata dla poszczególnego konkursu kuratoryjnego na etapie wojewódzkim otrzymywało w tym roku od 8 do 20 uczniów z najlepszymi wynikami, pozostali to finaliści.reftit authoress
l
lolo
żal mi tych dzieci... będą wspaniałym materiałem w NWO Szkkoda ,że będą w przyszłości robić syf...Ale niedaleko pada jabłko od jabłoni...

czy Ty JANKO chodzisz w glanach i masz łyso ogolony łeb?
J
JANKO
żal mi tych dzieci... będą wspaniałym materiałem w NWO Szkkoda ,że będą w przyszłości robić syf...Ale niedaleko pada jabłko od jabłoni...
k
karol
laureaci, ale jakieś konkretne miejsca zajęli? nic nie piszą...
Dodaj ogłoszenie