Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opłatek i wigilia w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Zobaczcie zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Opłatkiem łamią się starszy cechu Antoni Kłosowski i ksiądz Krzysztof Rusiecki
Opłatkiem łamią się starszy cechu Antoni Kłosowski i ksiądz Krzysztof Rusiecki Zdzisław Surowaniec
Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli zorganizował w poniedziałek wigilię. Cech skupia osoby z terenu Stalowej Woli i Niska.

Zjawili się rzemieślnicy i przedsiębiorcy oraz władze miasta i powiatu ze Stalowej Woli i Niska. Powitał wszystkich starszy cechu Antoni Kłosowski.

Duszpasterz rzemieślników ksiądz Krzysztof Rusiecki przypomniał, że kiedy Święta Rodzina szła i szukała miejsca na odpoczynek, nie znaleźli miejsca dla siebie. - Od żłóbka musi płynąć nie tylko sentyment, ale i konkret. Ważni są ludzie, bardziej niż „ważne sprawy”. Święta Rodzina wciąż niepokoi, wędrując od stuleci - powiedział kapłan.

Opłatki pobłogosławił duszpasterz rzemieślników ksiądz Krzysztof Rusiecki, a życzenia złożył proboszcz parafii świętego Floriana ksiądz Wacław Gieniec. Ksiądz Rusiecki przypomniał, że w przyszłym roku czekają nas dwa duże wydarzenia – setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II i wyniesienie na ołtarze „prymasa tysiąclecia” Stefana Wyszyńskiego.

Oprawę muzyczną z kolędami zrobił Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy” Miejskiego Domu Kultury, akompaniował Bartosz Kanach. Na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne dania czerwonym barszczem z uszkami z grzybowym farszem, smażonym karpiem, kapustą z grochem, pierogami z kapustą. Kolędy i pastorałki śpiewał Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy” z Miejskiego Domu Kultury,

Stalowowolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców na koniec ubiegłego roku zrzeszał 154 zakłady. Od kilku lat liczba zrzeszonych zakładów utrzymuje się na podobnym poziomie. Minimalnie zwiększyła się liczba zakładów szkolących jak i liczba szkolonych uczniów - fryzjer – 86, cukiernik – 50, mechanik pojazdów samochodów – 34, piekarz – 8, sprzedawca – 17, kucharz – 8, monter instalacji i urządzeń sanitarnych – 5, stolarz – 4.

Możliwość poznawania przez młodzież podstaw zawodu na praktykach oznacza lepsze przygotowanie do osiągnięcia odpowiedniego wykształcenia i zdobycia uprawnień do zawodu, poszukiwanego na rynku, co oznacza dobrze płatną i stabilną pracę. Cech ma dobre kontakty z Wyższą Szkołą Ekonomiczną. Starszy cechu Antoni Kłosowski postarał się, aby właściciele firm i spółek, którzy kształcą uczniów, mieli zaliczone kursy pedagogiczne. Te działania sprawiły, że jego działalność jest dobrze odebrana przez członków cechu. Cech kieruje na kursy członków, aby poznawali zasady prowadzenia biznesu i zdobywania dopłat.

Organizowane są szkolenia z bhp dla osób kierujących pracownikami. Są także spotkania informacyjne dotyczące zmian w przepisach podatkowych, prawie pracy, opłacania składek ZUS. W cechu zatrudniony jest lekarz medycyny pracy. W ubiegłym wydał 292 orzeczenia o braku przeciwwskazań do pracy na określonych stanowiskach oraz przeprowadził 49 badań sanitarno – epidemiologicznych.

POLECAMY:

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie