Osiem medali IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych

Damian Wiśniewski
Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg osiągnęli bardzo dobry wynik
Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg osiągnęli bardzo dobry wynik archiwum klubu
Osiem medali zdobyli tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych rozgrywanych w Gdańsku.

Pięć srebrnych i trzy brązowe medale oraz dwa miejsca pięć-osiem to dorobek tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg, którzy reprezentowali Tarnobrzeg i województwo podkarpackie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych rozgrywanych w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. To kolejne zawody, w których tarnobrzeski klubo odniósł sukces. Nasi zawodnicy wystąpili w pięciu finałach, lecz zabrakło trochę szczęścia by stanąć na najwyższym stopniu podium.

Świetne zawody rozegrał Paweł Mazuryk, który zdobył aż trzy srebrne medale: indywidualnie w klasie 8, w mikście kl. 6-10 z Joanną Rybą KS AZS UWM Olsztyn i w deblu kl. 6-10 z Dawidem Sową z kolegą z IKS-u.

Paweł Włodyka, broniący tytułu Mistrza Polski w klasie 10, w grze finałowej po dobrym meczu uległ 2:3 Igorowi Misztalowi Start Zielona Góra. W deblu z Maksymem Chudzickim KS Bronowianka Kraków odpadli w walce o strefę medalową i zajęli miejsca pięć-osiem.

Janusz Chamot (klasa 3 wózki) to kolejny srebrny medalista, którego od złotego medalu, mimo wygranego mecz z 3:2 z Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa, dzieliły dwa sety oraz dwie świnki przy stanie 9:9 w piątym secie w we wcześniejszym meczu z Markiem Szafrańcem Silesia Katowice.

W klasie 9 w fazie grupowej Antoni Biedziuk wygrał trzy mecze i do fazy pucharowej awansowa z pierwszego miejsca. W meczu półfinałowym przegrał 2:3 z Włodzimierzem Brylakiem KSN Start Warszawa i zdobył brązowy medal.

Kolejne dwa brązowe medale to dzieło debiutanta Mateusza Rogowskiego w klasie 4 wózki oraz w Piotra Sokalskiego klasie 1-2 wózki.

Dawid Sowa jeden z faworytów w klasie 9 po wyjściu z grupy z 1 miejsca nieoczekiwanie w ćwierćfinale przegrał i zajął 5-8 miejsce. W grze podwójnej wywalczył srebro z Pawłem Mazurykiem.

Podziękowania serdeczne dla wszystkich zawodników za walkę, wysiłek i dla trenera Pawłowa Matysiaka za Nasz wspólny kolejny sukces. Od 2006 roku, gdzie zdobyliśmy pierwszy medal w Cetniewie – to niewiarygodne, bo co roku z IMP przywozimy medale i jest ich już 145 sztuk. Dziękujemy za dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego i Gminy Tarnobrzeg, bez tego wsparcia nie moglibyśmy uczestniczyć w tych zawodach, zdobywać medale, odnosić sukcesy oraz promować nasz region min. Jezioro Tarnobrzeskie. Za co serdecznie dziękujemy.
Za chwilę zaczyna się zgrupowanie Kadry Polski w Para tenisie stołowym - Kanija w Serbii oraz kwalifikacje do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata - turniej ITTF Montenegro Para Championship w Podgoricy, gdzie będzie uczestniczył Dawid Sowa z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
Przypomnę, że w międzynarodowych turniejach który był kwalifikacjami do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata, ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2022, Maciej Nalepka klasa 3 wózki przywiózł dwa medale (srebrny w singlu i brązowy w deblu) a Paweł Włodyka klasa 10 (brązowy w singlu i 5-8 miejsce w deblu). Natomiast w słoweńskim Lasko w ITTF Slovenia Para Open 2022 Maciej Nalepka klasa 3 wózki zdobył srebrny medal.

- przekazał nam również klub z Tarnobrzega.