Osiem medali pływaków Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg na ogólnopolskich zawodach w Warszawie

Wioletta Wojtkowiak
Zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg: Albert Borkowski, Bartosz Turbak, Michał Kozioł i Blanka Krasowska. archiwum
Trenujący pływanie uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Alfred Freyera w Tarnobrzegu z sukcesami rozpoczęli sezon 2022/2023. Zdobyli osiem medali w Grand Prix Ursusa i V Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Ursusa pod patronatem burmistrza Bogdana Olesińskiego w Warszawie.

Siedem złotych medali i jeden srebrny dla UKS Delfin Tarnobrzeg w Warszawie

Pierwsze starty naszych zawodników w tym sezonie już za nami i bardzo cieszymy się z ich wyników. Przypomnę tylko, że w poprzednim roku szkolnym nasz klub zdobył około 200 medali

- mówi Angelika Michalik, trener pływania UKS Delfin.

W zawodach w Warszawie wystartowało czworo uczniów Szkoły Podstawowej numer 3: Albert Borkowski z klasy 6 a, Bartosz Turbak z kasy 4 a, Blanka Krasowska z klasy 3 a i Michał Kozioł z klasy 3 b. Zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg zdobyli w sumie osiem medali - siedem złotych i jeden srebrny.

Reprezentanci tarnobrzeskiej "Trójki" zostali też liderami w swoich kategoriach wiekowych. Albert Borkowski był najlepszym zawodnikiem 11 - letnim, Blanka Krasowska uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki 9-letniej, Michał Kozioł został najlepszym zawodnikiem 9 - letnim, zaś Bartosz Turbak zajął trzecie miejsce w kategorii najlepszy zawodnik 10 - letni.