Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pacjenci w Tarnobrzegu mają zapewnioną całodobową opiekę

/ata/
Archiwum
Tylko do końca lutego tarnobrzeski szpital zapewniał pacjentom podstawową opiekę zdrowotną codziennie po godzinie 18 i całodobowo w dni wolne.

Na szczęście pacjenci nie muszą się już martwić tym, kto ich będzie leczył wieczorami. Bowiem od 1 marca podstawową opiekę zdrowotną (POZ) zapewnia kielecka firma Transmed.

- Chociaż umowa nie została jeszcze podpisana, to już od niedzieli w budynku szpitala na nowo dyżurują lekarze w ramach podstawowej opieki zdrowotnej - mówi Marek Jakubowicz, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Przypomnijmy - dotychczas podstawową opiekę zdrowotną w Tarnobrzegu zapewniał szpital. Jednak dyrekcja zdecydowała się nie podpisywać nowego kontraktu. Świadczeniem opieki medycznej po godzinie 18 i w dni wolne nie byli też zainteresowani lekarze rodzinni, którzy nie widzieli szans na organizację pracy. Na szczęście do NFZ zgłosiła się kielecka firma Transmed, która zdecydowała się podpisać kontrakt.

Jeszcze w lutym, kiedy rozmawialiśmy z Marcinem Stróżykiem, właścicielem kieleckiego Transmedu, zapewniał nas, że na 1 marca nowy gabinet oraz zespół lekarski będą gotowi.

- Chcieliśmy, żeby zamiana przeszła bardzo płynnie i w ogóle nie była zauważalna dla pacjentów. Żeby nie było żadnych przerw w świadczeniu podstawowej opieki medycznej. Dogadaliśmy się z dyrekcją szpitala odnośnie wynajmu pomieszczenia. Dlatego lekarze nadal będą dyżurować w szpitalu, a pacjenci nie będą musieli wieczorem biegać po całym mieście i szukać dyżurującej przychodni. Bardzo dobrze układa się nam też współpraca z pogotowiem - mówił nam we wtorek Stróżyk.

Dotychczas lekarz POZ dyżurował w budynku, gdzie mieści się Szpitalny Oddział Ratowniczy, obok izby przyjęć. Teraz gabinet został przeniesiony do pokoju numer 8, w części budynku, gdzie znajdują się poradnie specjalistyczne i wejście główne do szpitala. Po godzinie 22, kiedy szpital jest zamknięty dla odwiedzających, aby dostać się do lekarza POZ, trzeba zadzwonić domofonem.

Dyżur w ramach POZ będzie pełniło dziesięciu medyków. To ci sami lekarze rodzinni, którzy do tej pory przyjmowali pacjentów. Do chorych, którzy nie będą mogli sami się zgłosić, lekarz POZ będzie przyjeżdżał karetką.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie