Pamiątkowe medale dla biegaczy

/ARKA/
Stanisław Anioł, prezes Victorii Stalowa Wola, prezentuje medal, jaki otrzyma każdy, kto ukończy bieg główny. Arkadiusz Kielar
Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się 23. Międzynarodowy Uliczny Bieg Po Zdrowie z okazji Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli. Każdy z zawodników, który ukończy bieg główny, otrzyma medal, który będzie pamiątką beatyfikacji Jana Pawła II.

Specjalne medale z napisem "Beatyfikacja, 1.05.2011" zamówił Stanisław Anioł, prezes i trener Victorii Stalowa Wola, głównego organizatora zawodów. A te czekają nas już jutro, tradycyjnie na Alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli, start i meta przy bazylice konkatedralnej. Najpierw, od godziny 14, rywalizować będą na 250, 400 i 800 metrów dzieci i młodzież, a następnie, o godzinie 14.30, wystartuje bieg główny na 5 kilometrów. Nie zabraknie w nim wielokrotnego zwycięzcy stalowowolskich biegów, Bogdana Dziuby z Victorii, będą też między innymi zawodnicy z Białorusi.

W biegu może wystartować każdy chętny, posiadający aktualne badania lekarskie, w biegu głównym zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w dniu startu, w godzinach 12-14 w Domu Katechetycznym przy bazylice.