Patrycja Rupa cała w złocie

Piotr Szpak [email protected]
Patrycja Rupa prezentuje tylko część medalowej kolekcji wywalczonej w Berlinie.
Patrycja Rupa prezentuje tylko część medalowej kolekcji wywalczonej w Berlinie. P. Szpak
Młodziutka mielczanka startowała w Berlinie siedem razy i zdobyła... siedem medali.

1200 uczestników

W piątej edycji zawodów w Berlinie uczestniczyły ekipy z 20 krajów europejskich, 12 z polskich klubów, a wśród nich drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Ikar Mielec. Wszystkich uczestników było 1200.

Prawdziwą furorę zrobiła podczas zawodów w Berlinie Patrycja Rupa, 11-letnia pływaczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Ikar Mielec. Zdobyła pięć złotych medali, srebrny i brązowy.

International Swimm Meeting 2007 Berlin to pełna nazwa imprezy, jaka została rozegrana w Schwimm und Sprunghalle im Europasportpark, w centrum Berlina. Kompleks tworzą zbudowane już w dwudziestym pierwszym wieku trzy pływalnie - dwa dziesięciotorowe baseny pięćdziesięciometrowe oraz basen do skoków. Mityng odbywał się na "szybkiej", głębokiej na trzy metry "pięćdziesiątce".

RYWALIZOWAŁ ZE STARSZYMI
W zawodach w Berlinie uczestniczyły ekipy z 20 krajów europejskich. Mieleccy trenerzy wytypowali do startu trójkę: Patrycję Rupę, Aleksandra Gąsiora oraz Jakuba Skrzypaczka. Kuba, niestety, rozchorował się na dzień przed wyjazdem. Jego miejsce zajął o rok starszy kolega Marcin Milik.

Zawodnicy Ikara startowali łącznie w 19 konkurencjach. Dwunastoletni Aleksander Gąsior tym razem nie zdobył medalu. Rywalizował w jednej kategorii wiekowej, z o rok starszymi od siebie zawodnikami. Gdyby nie to, trzykrotnie stanąłby na podium. Najważniejsze jest jednak, że w czterech wyścigach poprawił swoje rekordy życiowe na pływalni pięćdziesięciometrowej.

- Pokażę im za rok… - podsumował swoje starty popularny wśród kolegów mielczanin.

Podczas pobytu był też czas na zwiedzanie miasta.
(fot. P. Szpak )

PATRYCJA NAJLEPSZA
Marcin Milik w ostatnim dniu zawodów zakwalifikował się do finału na 50 metrów stylem grzbietowym, gdzie ostatecznie uplasował się na szóstym miejscu, również poprawiając swój rekord życiowy.

Złudzeń natomiast nie pozostawiła przeciwnikom Patrycja Rupa. Młodziutka mielczanka startowała siedem razy i zdobyła... siedem medali: "brąz", "srebro" i pięciokrotnie "złoto"! Nasza "perełka" wygrała samodzielnie klasyfikację drużynową kobiet, zdobywając 46 punktów klasyfikacyjnych. Rangę zwycięstwa podkreśla liczba wszystkich uczestników, było ich 1200.

- Były to duże zawody, doskonale zorganizowane, uczestnicy uzyskiwali świetne wyniki. Należy się zatem ukłon w kierunku sponsorów, dzięki którym nasz wyjazd i starty były możliwe - stwierdził trener mieleckich pływaków Grzegorz Rupa.

Sponsorami wyjazdu mielczan do Berlina byli: Roman Gąsior, ATUT - Marek Janeczek, PKO BP I/O w Mielcu dyrektor Barbara Szwedo, restauracja ATENA Mazur&Mazur, NCI Sp. z o.o.