Paweł Włodyka z IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył dwa medale na w turnieju Pro-Tour w Hiszpanii

Damian Wiśniewski
Paweł Włodyka zanotował bardzo udany występ na w turnieju Pro-Tour w Hiszpanii. Zdobył dwa medale archiwum klubu
Paweł Włodyka z IKS Jeziora Tarnobrzeg zdobył dwa medale w turnieju Pro-Tour w Hiszpanii. Zawodnik podkarpackiego klubu zdobył srebrny medal w rywalizacji i indywidualnej oraz złoty krążek w turnieju drużynowym. Tarnobrzeski tenisista stołowy rywalizował w klasie 10.

W Platja d’Aro w Hiszpanii odbył się Pro-Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2021, w którym Reprezentacja Polski w tenisie stołowym zdobyła dziewięć medali (cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe) i wygrała klasyfikacje medalową tych hiszpańskich zawodów.

W turnieju indywidualnym w klasie 10, w pierwszych zawodach międzynarodowych w tym sezonie, Paweł Włodyka, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg w fazie grupowej po 3:0 pokonał Hiszpana Marlona Lopeza, Czecha Tibora Chmelę i Niemca Mio Wagnera. W półfinale wygrał 3:0 mecz z Hiszpanem Edgar Mataro, a w finale przegrał 0:3 z kolegą z reprezentacji Polski z Igorem Misztalem.

W turnieju drużynowym w klasie 10, drużyna Paweł Włodyka / Igor Misztal zdobyła złoty medal. Pokonała wszystkie drużyny po 2:0, a kolejno ogrywała Marcina Zielińskiego / Jakuba Ostoję Soleckiego, Hiszpanów Marlona Lopeza / Edgara Mataro, drużynę Niemiec Klausa Yannika Ruddenkalu / Mio Wagnera i drużynę Czech Tibora Chmelę / Jana Michala.

- Brawo i gratulacje dla Pawła za świetny występ w Hiszpanii i pozostałe sukcesy, które osiągnął w ciągu ostatniego miesiąca swoich startów tj. w Gorzowie Wielkopolskim indywidualne mistrzostwo Polski i drużynowe mistrzostwo Polski w Wiśle - przekazał nam tarnobrzeski klub po zakończeniu zawodów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani