Pechowy występ siatkarek Stali Nowa Dęba w Jaśle

/PISZ/
Mimo porażki w Jasle siatkarki Stali Nowa Deba zasłużyły na słowa pochwały.
Mimo porażki w Jasle siatkarki Stali Nowa Deba zasłużyły na słowa pochwały. Marcin Radzimowski
Mimo porażki z faworytem rozgrywek spadkowiczem z drugiej ligi drużyną MOSiR Jasło, trzecioligowe siatkarki Stali Nowa Dęba zasłużyły na słowa pochwały. Walczyły dzielnie.

MOSiR Jasło - STAL NOWA DĘBA 3:0 (25:17, 25:20, 25:18).

Stal: Zielord, Trawińska, Mesek, Gaweł, Suszyńska, Bunio - Tomczyk (libero), Pełka, Zielińska, Stróż, Wrzos.

Już wyniki poszczególnych setów pokazują jak dzielnie nowodębianki walczyły w spotkaniu z faworytem rozgrywek. Siatkarki Stali zagrały już pod wodzą nowego trenera Roberta Suski i niewiele brakowało by zdobyły pierwszy punkt w rozgrywkach. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 15:15. Wtedy bardzo dobrze spisująca się Agnieszka Zierold doznała kontuzji, wybiła sobie palec i nie była w stanie kontynuować gry. W drugim secie gospodynie odjechały naszej drużynie, na 21:10, ale wtedy osiem "oczek" z rzędu zdobyły siatkarki Stali, na więcej jednak rywalki już nie pozwoliły. Kolejne nieszczęście przydarzyło się naszej drużynie w trzecim secie, kiedy to przy stanie 8:8 Martyna Pełka, która zastąpiła kontuzjowaną Zierold sama także doznała kontuzji.

W innych meczach: Lubcza Racławówka - AZS Uniwersytet Rzeszowski Rzeszów 3:2 (22:25, 25:12, 17:25, 25:22, 16:14), Polonia POSiR Przemyśl - UKS I LO Łańcut 0:3 (14:25, 22:25, 21:25), Olimp Czudec - PBS Bank Sanoczanka Sanok - przełożony.

1. Łańcut 8 23 24:3
2. Jasło 8 22 23:5
3. Lubcza 8 16 19:12
4. Sanoczanka 7 11 14:14
5. Polonia 8 8 10:18
6. Uniwer. 8 7 11:19
7. Olimp 7 6 8:16
8. STAL 8 0 2:24