Piękna "Solidarka" naszych kolarzy

Grzegorz Lipiec
Najlepsza drużyna 28. Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, czyli Voster Uniwheels Team ze Stalowej Woli fetuje wygraną. Voster Uniwheels Team
Mateusz Komar wygrał Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków. Voster najlepszą ekipą!

Mateusz Komar ze stalowowolskiej grupy Voster Uniwheels Team został zwycięzcą 28. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Ostatni etap dla Kamila Zielińskiego (Domin Sport).

Wzorowa postawa

W ostatnim dniu „Solidarki” kolarze musieli pokonać trasę ze Świdnika do Lublina o długości 164. kilometrów. Po drodze były trzy lotne finisze i premia specjalna.

Na lotnych premiach brylował Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji), ale żaden z zawodników ucieczki nie był groźny w generalce dla liderującego Mateusza Komara (Voster). Mocna praca ekipy Hurom spowodowała, że ucieczka została złapana 60 kilometrów przed metą.

Kolejny atak zainicjował Kamil Zieliński (Domin Sport). W raz z Polakiem zabrał się ponownie Uladzimir Harakhavik (Białoruś). Dwójka bardzo dobrze współpracowała i na rundy w Lublinie wjechała z przewagą dającą realne szanse na etapowy triumf.

Więcej sił na końcowe metry zachował Kamil Zieliński i to zawodnik Domin Sport mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Białorusin, a peleton przyprowadził Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice). Zwycięzcą generalki został Mateusz Komar (Voster Uniwheels). Drugie miejsce zajął Paweł Cieślik z Elkov-Author. Na podium znalazł się także klubowy kolega Mateusza - Adam Stachowiak. Kolejny kolarz Voster w czołówce to Michał Podlaski (czwarte miejsce). Pozostałe miejsca kolarzy Voster: Mateusz Nowaczek - 16. pozycja, Mateusz Grabis - 50. pozycja, Krzysztof Parma - 84. pozycja. W rankingu drużynowym Voster zajął pierwsze miejsce. Komar zajął trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej, wygrał ją Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice. Na tym samym miejscu w klasyfikacji górskiej znalazł się Grabis. Najlepszym „góralem” był Andris Vosekalns z ekipy Łotwy. Klasyfikację młodzieżową wygrał Stefan Kreder z Metec.

Koledzy jeździli na torze
Wraz z torową reprezentacją Polski startowali w Grand Prix Polski na pruszkowskim torze kolarze grupy Voster: Dawid Czubak i Szymon Krawczyk. W drużynowym wyścigu na 4 kilometry zespół Czubak, Krawczyk, Daniel Staniszewski, Bartosz Rudyk uzyskali czas 4.06.104 i uplasowali się na drugim miejscu. Zwyciężyła reprezentacja Wielkiej Brytanii.

- Muszę przyznać, że nasi przedstawiciele spisali się bardzo dobrze - mówi Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster Uniwheels Team ze Stalowej Woli.

Cel zrealizowany

Przed rozpoczęciem tego sezonu startowego Mariusz Witecki podkreślał, że bardzo ważny jest dla niego właśnie Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków. Drużyna zrealizowała cel na medal i aktywna jazda na każdym z etapów została nagrodzona. - Teraz przed nami kolejne starty na szosie i na pewno liczymy na równie udane wyścigi - dodaje dyrektor sportowy Voster.