MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza sesja Rady Miejskiej Stalowej Woli. Agata Krzek została przewodniczącą, jej zastępczyniami też panie

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Od prawej Karolina Paleń, Joanna Grobel-Proszowska i Agata Krzek. Na kolejnych zdjęciach zobacz co działo się na pierwszej sesji nowej kadencji w Stalowej Woli.
Od prawej Karolina Paleń, Joanna Grobel-Proszowska i Agata Krzek. Na kolejnych zdjęciach zobacz co działo się na pierwszej sesji nowej kadencji w Stalowej Woli. Zdzisław Surowaniec
Agata Krzek została na pierwszej sesji, we wtorek 7 maja wybrana na przewodniczącą Rady Miejskiej Stalowej Woli w rozpoczętej kadencji samorządu 2024-2029. Jej kandydaturę zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. Innych propozycji nie było.

Pierwsza sesja. Trzy panie pokierują pracami Rady Miejskiej w Stalowej Woli

Na 22 obecnych na pierwszej sesji radnych Agata Krzek w tajnym głosowaniu zdobyła 16 głosów poparcia, 6 radnych było przeciwnych.

Zobaczcie galerię zdjęć z pierwszej sesji Rady Miasta Stalowa Wola kadencji 2024-2029

- Chcę zapewnić o oddaniu na rzecz mieszkańców i że obrady będą sprawnie przebiegały, będę czuwać nad porządkiem, dyscypliną. Dziękuję za zaufanie - mówiła Agata Krzek.

Wcześniej przewodniczącym Rady był Stanisław Sobieraj, który mimo że uzyskał mandat na radnego miejskiego, złożył go na rzecz Starostwa Powiatowego i funkcji wicestarosty.

Agata Krzek ma 50 lat. Jest radną miejską trzecią kadencję. Była wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Stalowej Woli w poprzedniej kadencji. Od marca 2017 roku jest dyrektorką Zespołu Szkół nr 2 imienia generała Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli.

Nowa przewodnicząca zaproponowała na wiceprzewodniczące: Karolinę Paleń z Prawa i Sprawiedliwości i Joanną Grobel-Proszowską - Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe. - Stalowa Wola jest kobietą – powiedziała. Na Joannę Grobel-Proszowską głosowało 20 radnych, na Karolinę Paleń - 15. Obie uzyskały wymagany wynik.

Karolina Paleń ma 36 lat. Pedagog, radna miejska poprzedniej kadencji.  ukończyła pedagogikę społeczno-opiekuńczą na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jest również absolwentką studiów podyplomowych dotyczących mediacji, organizacji i zarządzania oświatą, a także zarządzania funduszami europejskimi. Pracowała w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, natomiast od grudnia 2022 roku jest dyrektorką Domu dla Dzieci i Młodzieży imienia świętego Brata Alberta i Domu dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II. Kandydowała do Sejmu w 2023 roku, bez mandatu.  W ubiegłym roku w Sejmie radna miejska Karolina Paleń przedstawiła obywatelski projekt ustawy „Chrońmy Dzieci, wpierajmy Rodziców” czyli lex Czarnek 3.0., pod którym podpisało się ponad 250 tysięcy osób. W sali obrad rozgorzała dyskusja na temat treści projektu.

Joanna Grobel-Proszowska ma 74 lata. Inżynier, w przeszłości posłanka na Sejm. Ukończyła w 1973 studia na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej. Pracowała w Hucie Stalowa Wola na stanowiskach specjalisty do spraw spektrometrii rentgenowskiej, mistrza utrzymania ruchu i mistrza oczyszczalni ścieków, kierownika działu ochrony środowiska i głównego specjalisty ds. ochrony środowiska huty. W 1976 wstąpiła do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, do której należała do czasu jej rozwiązania w 1990. Z jej ramienia w 1988 została radną Miejskiej Rady Narodowej w Stalowej Woli. Sprawowała mandat posłanki na Sejm. W 2004 przeszła z Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Socjaldemokracji Polskiej, by po około dwóch tygodniach wrócić do klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2005 nie ubiegała się o reelekcję, rok później z ramienia koalicji Lewica i Demokraci została wybrana na radną Stalowej Woli. W 2010 uzyskała reelekcję. W 2011 kandydowała do Sejmu , nie uzyskując mandatu. W 2014, startując z ramienia komitetu Andrzeja Szlęzaka nie została ponownie wybrana do rady miejskiej. Powróciła do tego gremium w wyniku wyborów w 2018, mandat utrzymała także w 2024.

Sesja rozpoczęła się od pożegnania Stanisława Sobieraja. Otrzymał od prezydenta Lucjusza Nadbereżnego Złote Serce i kwiaty od pracowników Rady Miejskiej i radnych seniorów.

Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze, po czym złożyli ślubowanie. Zaświadczenie o wyborze na prezydenta miasta otrzymał także Lucjusz Nadbereżny. Także złożył ślubowanie.

Zobaczcie galerię zdjęć z pierwszej sesji Rady Miasta Stalowa Wola kadencji 2024-2029

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie