Zamknij

Echo Dnia

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu pasowane na ucznia i pływaka [ZDJĘCIA]

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu są już pełnoprawnymi uczniami. Wśród nich są także przyszli zawodnicy. PASOWANIE NA KOLEJNYCH

Wioletta Wojtkowiak

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/92] Następne

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu pasowane na ucznia i pływaka [ZDJĘCIA]

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu są już pełnoprawnymi uczniami. Wśród nich są także przyszli zawodnicy. PASOWANIE NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>

Ważna dla społeczności szkolnej uroczystość pasowania na ucznia tradycyjnie odbyła się na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdyż szkoła prowadząca klasy o profilu sportowym od lat szlifuje talenty pływackie.

W tym roku dwie z czterech klas pierwszych łączą naukę z treningami pływania. Młodzi pływacy mieli okazję zaprezentować efekty trzymiesięcznej nauki przed rodzicami, przepływając całą długość basenu pod czujnym okiem trenerów i starszych kolegów - zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego “Delfin”.

Dyrekcja, nauczyciele, trenerzy i rodzice przygotowali 79 pierwszakom niezapomniany obrzęd pasowania na ucznia i pływaka, którego ważnym momentem było ślubowanie przed Neptunem i Prozerpiną. Na znak przyjęcia do szkolnego grona władca mórz każdego dotknął trójzębem. Wcześniej symbolicznego aktu pasowania wielkim ołówkiem dokonał dyrektor Mirosław Holuk wraz z zastępcami - Iwoną Śmiałek i Moniką Niezabitowską.

Rodzice przekazali także szkole pożyteczny prezent - piłki i skakanki, z których będą korzystać dzieci na lekcjach wychowania fizycznego.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy