Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze wnioski od mieszkańców na kupno węgla ze składu w Elektrowni Stalowa Wola

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Skład importowanego węgla na terenie Elektrowni Stalowa Wola
Skład importowanego węgla na terenie Elektrowni Stalowa Wola Zdzisław Surowaniec
Do Wydziału Świadczeń Rodzinnych i Społecznych Urzędu Miasta w Stalowej Woli wpływają od mieszkańców pierwsze wnioski o dostawę węgla. Od 2 listopada przyjęto ich 54, a liczba ciągle wzrasta.

Pierwsze wnioski od mieszkańców na kupno węgla ze składu w Elektrowni Stalowa Wola

W zdecydowanej większości dotyczą one węgla, mniejszym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek. Po pozytywnej weryfikacji przez magistrat, z osobami zainteresowanymi nabyciem opału będą kontaktować się pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, co do ustalenia terminu zakupu i sposobu dostawy. W pierwszej kolejności będą zaspokajane potrzeby mieszkańców gminy.

Punkt sprzedaży Miejski Zakład Komunalny z Tauron Wytwarzanie uruchomił na terenie elektrowni od ulicy Spacerowej. - Z naszej strony zaoferowaliśmy workownicę do pakowania ekogroszku oraz samochody do transportu opału, jeżeli mieszkaniec wybierze opcję z dostawą. Dysponujemy trzema wywrotkami i ciężarówką z hds do rozwożenia ekogroszku na paletach - mówi Radosław Sagatowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego. Kurs w obrębie gminy kosztuje 150 złotych.

Punkt na ulicy Spacerowej będzie czynny od poniedziałku do piątku od 7:30 do 19:30, w soboty od 7:30 do 14:30.

Przypomnijmy, że przy wykorzystaniu infrastruktury kolejowej, należącej do Tauron Wytwarzanie, do Stalowej Woli 31 października przybył transport 40 wagonów certyfikowanego opału: 12 wagonów ekogroszku i 28 wagonów węgla typu "orzech". Łącznie 2200 ton surowca energetycznego. Rozładunek trwał 6 godzin.

Ustalono także cenę niższą niż ta, która została zapisana w ustawie węglowej. - Zamiast maksymalnie 2000 złotych brutto, mieszkańcy w Stalowej Woli zapłacą 1850 złotych brutto, gdzie następnie po odliczeniu dodatku węglowego, który już jest wypłacany do tony węgla w kwocie 1000 złotych, końcowa cena za jaką mieszkańcy będą mogli nabyć tonę to 850 złotych brutto - wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny podczas konferencji prasowej. Uzyskanie takiej kwoty było możliwe dzięki transportowi kolejowemu, który okazał się być dwukrotnie tańszy niż kołowy.

Po tym jak pierwsze potrzeby stalowowolskich mieszkańców zostaną zaspokojone, porozumienia o sprzedaż będą mogły zawierać gminy z powiatów: stalowowolskiego i niżańskiego. Dla nich również cena ma być atrakcyjna, a koszty związane z transportem na podstawie odrębnych wyliczeń, będą uzgadniane indywidualnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto