Pierwszy gol Kacpra Śpiewaka w PKO BP Ekstraklasie. To wychowanek Stali Stalowa Wola

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
Kacper Śpiewak, urodzony w Stalowej Woli wychowanek Stali, strzelił swojego pierwszego gola w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.

Napastnik występujący na co dzień w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza zdobył bramkę w meczu dziewiątej kolejki sezonu 2021/2022. Na boisko wszedł w 62. minucie, kiedy jego drużyna przegrywała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 0:1. Na listę strzelców wpisał się w 70. minucie gry i wyprowadził wówczas swoją drużyną na prowadzenie 2:1. Ostatecznie małopolski klub wygrał 3:1, pozostałe dwie bramki dla niego zdobył Piotr Wlazło. Gola dla Górnika strzelił Rafał Janicki.

Kacper Śpiewak urodził się w 2000 roku w Stalowej Woli. W barwach Stali zaliczył świetną rundę wiosenną sezonu 2019/2020 - w 12 rozegranych przez siebie meczach strzelił wówczas osiem goli i zanotował jedną asystę. Zaowocowało to transferem do Bruk-Bet Termaliki, z którą w ubiegłym sezonie awansował do PKO BP Ekstraklasy.

Ogółem w barwach zespołu z Niecieczy zagrał jak na razie w 36 spotkaniach, w których strzelił siedem goli i zanotował cztery asysty. Przed meczem z Górnikiem w ekstraklasie zagrał cztery spotkania, ale w żadnym z nich nie zdobył bramki i nie zanotował asysty. Wygrana z zabrzańskim zespołem była pierwszym zwycięstwem odniesionym przez jego drużynę w tym sezonie. W tabeli jest on jednak na przedostatnim miejscu.