DW
SSC Napoli wczoraj wieczorem pokonało Zurich w meczu 1/16 finału Ligi Europy 3:1, a jednego z goli strzelił polski pomocnik, Piotr Zieliński. Zobacz to trafienie!

Napoli uzyskało dla siebie bardzo dobry wynik. Zwycięstwo w pierwszym, wyjazdowym meczu daje ogromny komfort przed meczem rewanżowym.

Podopieczni Carlo Ancelottiego byli tego wieczora dużo lepsi od swoich przeciwników. Częściej utrzymywali się przy piłce, oddawali więcej strtzłów na bramkę i byli dużo groźniejsi.

Jeśli chodzi o Polaków, to oprócz Zielińskiego zagrał także Arkadiusz Milik i on również pokazał się z bardzo dobrej strony. Napastnik asystował przy trafieniu Lorenzo Insignie, kapitalnie wykorzystując gapiostwo w obronie rywala.

Działo się to w dwunastej minucie gry, a już niespełna dziesięć minut później było 2:0 dla gości. Tym razem do bramki gospodarzy trafił Jose Callejon.

Piotr Zieliński bramkarza pokonał w drugiej połowie. Spokój i opanowanie w wykończeniu tej akcji były iście imponujące!

Gol Piotra Zielińskiego.

Gospodarzy stać było tylko na jedno, honorowe trafienie. Jego autorem był Benjamin Kololli, a trafił z rzutu karnego.

Napoli wygrało pewnie i zdecydowanie. Teraz może w spokoju czekać na spotkanie rewanżowe, a to odbędzie się w czwartek 21. lutego.

FC Zurich - SSC Napoli 1:3 (0:2)
Kololli 83' - Insigne 12', Callejon 21', Zieliński 77'

Zurich: Brecher- Nef, Bangura, Maxsø - Untersee, Kryeziu, Domgjoni (Marchesano 46'), Kharabadze - Winter (Ceesay 67'), Odey (Khelifi 80'), Kololli

Napoli: Meret - Malcuit, Maksimović, Koulibaly, Ghoulam (Luperto 76') - Callejon, Allan (Diawara 59'), Ruiz, Zieliński - Milik, Insigne (Ounas 68')

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Piotr Zieliński gol na YouTube. Zobacz WIDEO trafienia Polaka w meczu Zurich - Napoli. Liga Europy w TV, obszerny skrót meczu - Echo Dnia Świętokrzyskie