PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź zmarnował karnego ze Śląskiem. Remis we Wrocławiu, kibice beniaminka jednak weszli na stadion

Jacek Czaplewski
Śląsk - Widzew 0:0
Śląsk - Widzew 0:0 Pawel Relikowski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Bez bramek w spotkaniu wieńczącym sobotę. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 0:0. W pierwszej połowie rzutu karnego dla beniaminka nie wykorzystał Bartłomiej Pawłowski.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 0:0

Pawłowski zostałby jedynym ligowcem z golem w każdej z czterech kolejek, gdyby tylko trafił. No właśnie, ale nie trafił. Jego strzał z karnego, co wykazały telewizyjne powtórki, zmierzał niemal w środek bramki. Piłkę z łatwością odbił czujny na linii Michał Szromnik.

Śląsk, obawiając się burd na stadionie, odmówił sympatykom Widzewa wejścia na stadion. Apelacja wniesiona przez łodzian, a także krytyka ze strony grup kibicowskich samego Śląska, poskutkowała zmianą decyzji i otworzeniem bram. W sektorze gości zaczerwieniło się od około tysiąca koszulek Widzewa.

Mecz był całkiem dynamiczny. W pierwszej połowie Śląsk obił poprzeczkę za sprawą Patryka Janasika. Boczny obrońca uderzył zza szesnastki, ale zabrakło dosłownie centymetrów do celu. W drugiej połowie przewaga jego zespołu urosła - i znowu jak na złość zabrakło precyzji.

Póki co Śląsk zgromadził więc pięć punktów, a Widzew cztery.

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Widzew Łódź (w skali 1-6):