Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Placówki oświatowe w Tarnobrzegu i powiecie gotowe na pierwszy dzwonek

KaT
W budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu przy ulicy Sandomierskiej podczas wakacyjnej przerwy wymieniono piec węglowy na gazowy. Koszt remontu 60 tysięcy złotych.
W budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu przy ulicy Sandomierskiej podczas wakacyjnej przerwy wymieniono piec węglowy na gazowy. Koszt remontu 60 tysięcy złotych. Klaudia Tajs
Tylko w niektórych placówkach oświatowych na terenie Tarnobrzega i powiatu prace modernizacyjno - remontowe potrwają do ostatniego dnia sierpnia. Z większości szkół i przedszkoli, fachowcy już wyszli, a na uczniów czekają odświeżone sale.

Wymiana stolarki okiennej, remont sanitariatów, dachów i pracowni, montaż nowego oświetlenia oraz termomodernizacje, to najczęstsze prace remontowe, jakie podczas wakacyjnej przerwy prowadzono w przedszkolach, szkołach i poradniach pedagogicznych na terenie Tarnobrzega i powiatu. Wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie i nauczyciele wejdą do odnowionych budynków, w których wielu ekipy remontowe spędziły dwa wakacyjne miesiące.

OD PRZEDSZKOLI PO SZKOŁY

Z budżetu Tarnobrzega na remonty w szkołach przeznaczono milion złotych. Jak zaznacza Anna Czaplińska naczelnik wydziału Edukacji, Zdrowia Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Tarnobrzegu nie są to jedyne pieniądze, jakie pozwoliły przeprowadzić najpilniejsze prace remontowe w placówkach. - Milion z budżetu przeznaczyliśmy na remonty bieżące, czyli to, co wynikało z najpilniejszy potrzeb - wyjaśnia Anna Czaplińska. - Dysponowaliśmy także pieniędzmi z zewnątrz. To chociażby cztery miliony złotych na termomedernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 10.

Anna Czaplińska zapewnia, że większość szkół ekipy remontowe już opuściły. Tylko w nielicznych będą pracowały do pierwszego dzwonka. - Tak jest w Szkole Podstawowej nr 10, gdzie zakres prac związanych z termomodernizacją był ogromny - dodaje naczelnik - Wykonawca stwierdził, że wyjdzie ze szkoły w sobotę.

W Tarnobrzeskiej oświacie najwięcej pieniędzy pochłonęły prace remontowo budowlane w dziesiątce. Oprócz termomodernizacji budynku, za ponad 180 tysięcy złotych wyremontowano segment wychowania - fizycznego. W Gimnazjum numer 2 modernizacja części budynku, w której znajduje się sala gimnastyczna pochłonęła ponad 170 tysięcy złotych, a remont dachu i wymiana pieca węglowego na gazowy w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych numer 2 kosztowały około 100 tysięcy. Wśród przedszkoli największą dotację otrzymała tarnobrzeska "czwórka". Za 40 tysięcy złotych wyremontowano dach i część ścian placówki.

W POWIECIE TEŻ GOTOWI

Ze stanem przygotowań placówek oświatowych na terenie powiatu tarnobrzeskiego zapoznali się także powiatowi radni. Z informacji podanych podczas czwartkowej sesji przez dyrektorów placówek działających w gminie Grębów, Nowej Dębie i Gorzycach wynika, że w większości szkół na uczniów czekają przygotowane klasy, sale gimnastyczne i internaty. Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach, a od pierwszego września również włączonego w ramy zespołu Centrum Kształcenia Praktycznego przypomniał radnym, że w okresie wakacji w jego placówce wyremontowano cztery sale lekcyjne i salę gimnastyczną.

O prowadzonych remontach mówiła także Beata Zając, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Grębowie, w ramach którego działa szkoła i internat, z którego w roku szkolnym skorzysta ponad 70 uczniów. - Sale internatu zostały odmalowane, natomiast drzwi i framugi zostały tylko odnowione, gdyż budynek internatu, to obiekt zabytkowy i nie możemy wstawić nowych drzwi - tłumaczyła dyrektor Zając.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie