Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Po nutach do Niepodległej”. W Baranowie Sandomierskim zagrali na scenie marzeń

Wioletta Wojtkowiak
Po modernizacji baranowskiego domu kultury artyści i widzowie mają tu komfortowe warunki
Po modernizacji baranowskiego domu kultury artyści i widzowie mają tu komfortowe warunki Tomasz Młyniec
Blisko stu artystów wystąpiło na nowej scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim w koncercie „Po nutach do Niepodległej”.

Podczas tego wydarzenia uroczyście oddano do użytku wyremontowaną salę widowiskową z nową sceną i widownią. W obecności artystów, mieszkańców gminy i zaproszonych gości, symboliczną wstęgę przecięli: poseł Zbigniew Chmielowiec, burmistrz Marek Mazur, jego zastępca Marek Barszcz, przewodniczący rady miejskiej Wacław Smykla, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Renata Domka oraz młody perkusista Szymon Chemel. Miejsce poświęcił ksiądz proboszcz Andrzej Machowicz.

- Zależało nam na tym, by sala spełniała wysokie wymagania, ponieważ prowadzimy tu różnego rodzaju działalność: koncerty, zajęcia artystyczne, spektakle, spotkania, pokazy, konkursy, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Chcieliśmy, by sala była uniwersalna i dostosowana do różnorodności, by artysta mógł w pełni zaprezentować swój talent, a widz komfortowo w tych wydarzeniach brać udział - mówi dyrektor MGOK Renata Domka.

O tym, jak wygodne są fotele i jak dobra jest akustyka w nowej sali, o jakiej można było pomarzyć, przekonała się publiczność niedzielnego koncertu, na którego realizację Stowarzyszenie Tor Rozwoju pozyskało dotację z budżetu województwa podkarpackiego w ramach programu „Niepodległa: wczoraj dzisiaj jutro”.

Na scenie zaprezentowali się wokaliści, instrumentaliści, chór Chorus Familiaris, Gminna Orkiestra Dęta, grupa taneczna Flash, zespół Interim. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali bibułkowe kwiaty wykonane przez dzieci,młodzież i seniorów z całej gminy na warsztatach rękodzieła.

W ramach tego samego projektu stworzona została oryginalna scenografia, nowe aranżacje utworów, autorska choreografia i układy taneczne. Można było usłyszeć teksty Andrzeja Bursy, Władysława Bełzy, Jonasza Kofty, czy Wojciecha Młynarskiego, a także znane pieśni i piosenki.

Zabrzmiały między innymi „Rota”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nie żałuję”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Arahja”, czy „Do prostego człowieka”. Kilka piosenek powstało specjalnie z myślą o tym koncercie i 11 listopada miały swoją premierę. Wieczór zakończył się długimi owacjami, wspólnym śpiewaniem i tortem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie