MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2022 dla Pilkington Automotive Poland. Firma działa w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Statuetkę dla Pilkington Automotive Poland odebrał Ryszard Jania, prezes spółki i country manager NSG Group w Polsce.
Statuetkę dla Pilkington Automotive Poland odebrał Ryszard Jania, prezes spółki i country manager NSG Group w Polsce.
Pilkington Automotive Poland otrzymał Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą. Jest ona ukoronowaniem 25 lat istnienia spółki na terenie Polski, w których stała się jednym z liderów produkcji szyb samochodowych w Polsce i w Europie. Docenione zostały nie tylko wyniki firmy, ale również jej działania ekologiczne, charytatywne i społeczne.

Ryszard Jania, prezes spółki i Country Manager NSG Group w Polsce 14 grudnia osobiście odebrał nagrodę dla Pilkington Automotive Poland, którą przyznano w kategorii specjalnej za całokształt na 25-lecie firmy

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza jest efektem oceny eksperckiej w oparciu o kryteria konkursu, dowodem na uznanie spółki za jedno z najdynamiczniejszych i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw Podkarpacia, ale przede wszystkim stanowi uhonorowanie ćwierć wieku jej istnienia na terenie Polski.

Przez ostatnie 25 lat działania Pilkington Automotive Poland były wielokrotnie nagradzane i doceniane przez branżę oraz ekspertów przeróżnych dziedzin. Wśród przyznanych nagród oraz wyróżnień są m.in. tytułu Przemysłowej Inwestycji Roku, Największej Inwestycji Zagranicznej w Polsce w 2011 roku oraz tytuł „Investment of the Year” dla zakładu w Chmielowie, który przyznała mu Warsaw Business Journal Group, a także tytuł „Fabryka Roku” 2019. Firma została wielokrotnie nagrodzona w konkursach organizowanych na terenie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Głównym obszarem działań Pilkington Automotive Poland jest produkcja szkła motoryzacyjnego w tym m.in. atermicznych szyb zielonych, szyb solarycznych i fotochromatycznych. Oprócz tego rozwój technologii produkcyjnych na przestrzeni lat umożliwił produkcję szkieł ogrzewanych, a także szyb z wbudowanymi sensorami, czujnikami czy GPS. Jednak uwaga firmy koncentruje się również na innych kwestiach, spośród których szczególnie ceniona jest etyka, zarówno w biznesie, jak i pozostałych obszarach. W Pilkington Automotive Poland obowiązuje przyjęty w całej grupie Kodeks Etyki NSG Group, którego efekty są wyraźnie widoczne – spółka trzy lata z rzędu (2018, 2019, 2020) została nagrodzona tytułem Etycznej Firmy.

W ramach prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie firma aktywnie wspiera lokalne i ogólnopolskie wydarzenia. Przykładami współpracy z instytucjami publicznymi czy pozarządowymi mogą są m.in. współpraca z DKMS czy Fundacją Ronalda McDonalda, a także organizowany w zakładach spółki Miesiąc Zaangażowania Społecznego. Dodać tu należy również działalność kulturalną i sportową. W ramach tej ostatniej organizowany jest charytatywny Bieg Szklarski oraz sponsoring sportowców, takich jak paraolimpijczyk Jacek Czech i lekkoatletka Karolina Kołeczek.

W naszej codziennej pracy skupiamy się nie tylko wytwarzanych przez nas produktach i oferowanych usługach. Równie ważne są dla nas relacje z partnerami biznesowymi, organizacjami publicznymi czy pozarządowymi. Staramy się dbać o naszą okolicę, dlatego bierzemy czynny udział w akcjach ekologicznych, charytatywnych i społecznych. Chcemy być jak najlepszym sąsiadem, który ma realny wpływ na otoczenie, jest świadomy i zaangażowany, niezależnie czego się podejmie

– mówi Ryszard Jania, prezes zarządu Pilkington Automotive Poland i Country Manager NSG Group w Polsce.

Obchodzony w 2022 roku jubileusz Pilkington Automotive Polska zbiegł się ze świętowaniem Międzynarodowego Roku Szkła, co zdecydowało o zaangażowaniu spółki w różnego rodzaju przedsięwzięcia. Efektem tych działań były kolejne wyróżnienia - w grudniu Pilkington Automotive Poland pojawił się w dwóch rankingach, a mianowicie Złotej Setce Echa Dnia (6 miejsce) i rankingu Listy 500 (253 miejsce jako NSG Group).

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza już po raz 21. trafiła do najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm regionu. Przyznano je tym, którzy dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. W tegorocznej edycji wzięło udział 129 firm, a nagrody przyznano w 20 kategoriach.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w trzech podstawowych sektorach: Motoryzacyjnym, Architektonicznym i Nowych Technologii.

Sektor architektoniczny dostarcza szkło do zastosowań architektonicznych, energii słonecznej oraz innych sektorów. Sektor motoryzacyjny obsługuje rynek oryginalnego wyposażenia (OE) i części zamienne (AGR). Nowe Technologie to sektor obejmujący zróżnicowane i złożone procesy biznesowe i produkcyjne takie jak soczewki, światłowody do drukarek i skanerów, specjalistyczne włókno szklane służące do produkcji kordów stosowanych w paskach rozrządu oraz płatki szklane. Produkcja odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach. Produkty grupy sprzedawane są w 105 krajach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie