Polacy za granicą. Mateusz Klich przywitał się z MLS trafieniem. Zieliński i Bereszyński idą w stronę mistrzostwa, pomógł im Skorupski

Piotr Rzepecki
Ten weekend nie należał do reprezentantów Polski. Premierowy gol Mateusza Klicha, bramka Michała Skórasia, czyste konto Łukasza Skorupskiego... to w zasadzie tyle. Gdyby tego było mało, to martwić kibiców i selekcjonera Fernando Santosa mogą sprawy zdrowotne niektórych piłkarzy. Marcowe zgrupowanie zbliża się wielkimi krokami, a problemów kadrze nie brakuje.

Włochy: Napoli Polaków już praktycznie mistrzem

Kibice włoskiej piłki z pewnością nie pamiętają sezonu tak zdominowanego przez jedną drużynę. To właśnie ekipa Piotra Zielińskiego, Huberta Idasiaka i od zimy Bartosza Bereszyńskiego najpewniej sięgnie po upragnione Scudetto. Klub spod Wezuwiusza wygrał z Empoli 2:0 zapisując 8 porażkę z rzędu w lidze. Piotr Zieliński rozegrał cały mecz, z ławki natomiast zawody oglądał Bartosz Bereszyński.

Polakom pomógł w tej kolejce... inny reprezentant Polski. Mowa o Łukaszu Skorupskim, którego Bologna niespodziewanie pokonała drugi w tabeli Inter 1:0. Tym samym przewaga Napoli wzrosła do aż 18 punktów!

Mieszane uczucia z kolei będzie miał po tym weekendzie Krzysztof Piątek. Salernitana napastnika co prawda wygrała z Monzą 3:0 i oddaliła się od strefy spadkowej na 7 oczek (była to zarazem pierwsza wygrana w roli trenera Salernitany byłego selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy). Piątek natomiast zmarnował świetną okazję do strzelenia gola. Polak nie trafił do pustej siatki w końcówce meczu.

Hiszpania: FC Barcelona Roberta Lewandowskiego ma za sobą czarny tydzień

Sensacyjne wieści płyną do kibiców reprezentacji Polski z Półwyspu Iberyjskiego. Barcelona bowiem najpierw w tygodniu odpadła z Ligi Europy przegrywając w rewanżowym starciu 1/16 finału LE z Manchesterem United 1:2, a w niedzielę 26 lutego doznała zaskakującej porażki z Almerią, czyli drużyną walczącą o utrzymanie.

Kapitan Biało-Czerwonych nie miał w tym meczu praktycznie pół sytuacji, a jego koledzy dali pokaz nieskuteczności. Obiektywnie jednak należy powiedzieć, że nie był to dzień Barcy. Bliżej bramki byli rywale, którzy w doliczonym czasie gry mogli strzelić na 2:0.

Stany Zjednoczone: Mateusz Klich wysłał sygnał selekcjonerowi

Kto ten weekend zaliczy do udanych? Wysuwa się jeden kandydat. Mowa o Mateuszu Klichu, który nie dość, że zadebiutował w nowych barwach - pomocnik zimą przeniósł się z angielskiego Leeds United do DC United - to jeszcze zdobył bramkę. W meczu przeciwko Toronto (3:2) rozpoczął strzelanie pięknym golem z około 30 metrów.

Weekendowe występy reprezentantów Polski, uczestników MŚ 2022

Bramkarze:

• Wojciech Szczęsny (Juventus FC) - jego Juventus zmierzy się z Torino 28.02
  • Łukasz Skorupski (Bologna FC) - grał 90 minut w meczu z Interem (1:0)
  • Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) - grał 90 minut w meczu z Udinese (2:2)
  • Kamil Grabara (FC Kopenhaga) - grał 90 minut w meczu z Aalborg (1:0)

Obrońcy:

• Jan Bednarek (Southampton) - grał 90 minut w mecz z Southampton (0:1)
  • Bartosz Bereszyński (Napoli) - na ławce rezerwowych w meczu z Empoli (2:0)
  • Matty Cash (Aston Villa) - grał 90 minut w meczu z Evertonem (2:0)
  • Kamil Glik (Benevento) - leczy kontuzję, poza kadrą na mecz z Ascioli (0:0)
  • Robert Gumny (Augsburg) - grał do 85 minuty w meczu z Herthą Berlin (0:2)
  • Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - grał 90 minut w meczu z Widzewem Łódź (2:2)
  • Jakub Kiwior (Arsenal) - na ławce rezerwowych w meczu z Leicester (1:0)
  • Mateusz Wieteska (Clermont) - grał 90 minut w meczu ze Strasbourgiem (1:1)
  • Nicola Zalewski (AS Roma) - jego AS Roma zmierzy się z Cremonese 28.02

Pomocnicy:

• Krystian Bielik (Birmingham City) - poza kadrą w meczu z Luton (0:1)
  • Przemysław Frankowski (Lens) - grał do 88 minuty w meczu z Montpellier (1:1)
  • Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - grał 90 minut w meczu z Wisłą Płock (1:0)
  • Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - grał od 63 minuty w meczu z 1. FC Koeln (2:0)
  • Grzegorz Krychowiak (Al Shabab) - poza kadrą na mecz z Al-Duhail (1:2)
  • Michał Skóraś (Lech Poznań) - grał 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław, gol (1:2)
  • Damian Szymański (AEK Ateny) - poza kadrą na mecz z Asteras T. (2:0)
  • Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Sittard (4:2)
  • Piotr Zieliński (Napoli) - grał 90 minut w meczu z Empoli (2:0)
  • Szymon Żurkowski (Spezia Calcio) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Udinese (2:2)

Napastnicy:

• Robert Lewandowski (FC Barcelona) - grał 90 minut w meczu z Almerią (0:1)
  • Arkadiusz Milik (Juventus) - kontuzjowany, jego Juventus zmierzy się z Torino 28.02
  • Krzysztof Piątek (Salernitana) - grał 90 minut w meczu z Monzą (3:0)
  • Karol Świderski (Charlotte) - grał 90 minut w meczu z New England Revolution (0:1)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Skończyła się krótka przygoda FC Barcelony Roberta Lewandowskiego w Lidze Europy. Duma Katalonii przegrała w dwumeczu w 1/16 finału z Manchesterem United 3:4. W rewanżu na Old Trafford Barca uległa 1:2. Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie, ale "Czerwone Diabły" odpowiedziały dwoma golami. Internauci jak zwykle byli bezwzględni wobec Dumy Katalonii.Zobaczcie najlepsze memy po meczu klikając w prawo!

Lech dłużej w Europie niż Lewandowski! MEMY o Manchester Uni...