Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika w Stalowej Woli łączy pokolenia czyli babcie, dziadków i wnuków

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Dziadkowie uczyli wnuków jak robić samoloty bez kleju, a wnuki uczyły dziadków elektronicznych gier
Dziadkowie uczyli wnuków jak robić samoloty bez kleju, a wnuki uczyły dziadków elektronicznych gier Politechnika Rzeszowska
W ramach obchodów Święta Babć i Dziadków, 24 stycznia na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyło się wydarzenie pod hasłem „Politechnika łączy pokolenia”.

Przygotowana oferta stanowiła atrakcję zarówno dla seniorów, jak i dla dzieci. Mogli oni w interesujący sposób spędzić ze sobą czas, wypróbować swoich sił w zabawach i konkursach, których motywem przewodnim była nauka i technika, a przede wszystkim odkryć jaką frajdę daje wspólne zdobywanie wiedzy poprzez zabawę.

Swoją przygodę przybyli goście rozpoczęli od podróży w czasie, która umożliwiła im spotkanie z zabytkową motoryzacją. Młodzi ludzie zobaczyli jak wyglądały samochody, którymi jeździli ich dziadkowie. Formowanie brył z piasku kinetycznego, tworzenie brył matematycznych, programowanie robota, konstrukcja modeli samolotów czy Turniej Młodego Inżyniera to kolejne wyzwania, które czekały na uczestników. Za zaliczenie poszczególnych zadań były wystawiane oceny, a „Indeks Młodego Inżyniera” ze specjalną pieczęcią stanowił potwierdzenie zdobytej wiedzy, każdego z młodych naukowców.

Międzypokoleniowa impreza stanowiła doskonałą okazję, by pokazać młodym ludziom, że nauka to nie tylko siedzenie w szkolnej ławce, uczenie się materiału na pamięć, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja do integracji w ramach pokoleń. Wystarczy tylko trochę chęci, a współpraca gwarantuje sukces. Dziadkowie uczyli wnuki jak robić samoloty czy bryłki bez kleju, z kolei wnuki uczyli dziadków posługiwać się robotem i grać w elektroniczne Memory.

Humory dopisywały uczestnikom. Można więc śmiało stwierdzić, że wiek nie jest przeszkodą do zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań, czego przykładem są wszyscy przybyli tego dnia goście, świetnie bawiący się i uczący w murach Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję do bezpłatnej degustacji kawy MK Cafe Premium, co spotkało się z szerokim zainteresowaniem gości. Oczywiście chodzi o babcie i dziadków.

Politechnika Rzeszowska w Stalowej Woli to nie tylko kształcenie dorosłych. Od października 2015 roku jest koordynatorem Filii Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli. W czerwcu dwustuosobowa grupa dzieci zakończyła drugi semestr nauki. Studentem Politechniki Dziecięcej mógł być każdy uczeń szkoły podstawowej w wieku od 6 do 12 lat, zamieszkały na terenie powiatu stalowowolskiego.

Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli został utworzony w strukturze organizacyjnej Politechniki Rzeszowskiej 15 grudnia 2016 roku i jest obecnie najmłodszym z siedmiu Wydziałów tej uczelni.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie