Polska - Turcja 3:1 na inaugurację siatkarskich mistrzostw Europy (WIDEO)

/SAW/
W pierwszym swoim meczu rozgrywanych w Polsce i Danii mistrzostw Europy w siatkówce, Polska wygrała w Ergo Arenie w Gdańsku z Turcją 3:1.

Polska - Turcja 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:21)

Polska: Żygadło, Jarosz, Kurek, Winiarski, Nowakowski, Możdżonek Zatorski (libero) oraz Ruciak, Kubiak

W pierwszym secie nasi siatkarze grali nerwowo i dopiero w końcówce odskoczyli rywalom. W drugim poprawili i tak dobrze funkcjonujący blok i zwyciężyli zdecydowanie. W trzecim secie znów gra Polaków była szarpana, popełniali mnóstwo własnych błędów i ulegli rywalom 22:25. Czwarta partia była bardzo wyrównana, na szczęście zwycięska.

W sobotę Polacy zagrają ze znacznie mocniejszą Francją, a w niedzielę ze Słowacją. Obydwa mecze rozpoczynają się o godzinie 20 (transmisje w Polsacie Sport).

W drugim meczu grupy B Francja wygrała ze Słowacją 3:0 (25:20, 35:33, 28:26).

1. Francja 1 3 3:0
2. Polska 1 3 3:1
3. Turcja 1 0 1:3
4. Słowacja 1 0 0:3

Sensacją pierwszego dnia mistrzostw jest porażka Rosji z Niemcami 0:3. Rosja to zdecydowany faworyt imprezy, mistrz olimpijski z Londynu i zwycięzca tegorocznej Ligi Światowej. Przegrali też broniący tytułu Serbowie ze Słowenią 1:3.

Wyniki. Grupa A. Belgia - Białoruś 3:0, Dania - Włochy 0:3. Grupa C. Słowenia - Serbia 3:1, Finlandia - Holandia 3:1. Grupa D. Niemcy - Rosja 0:3, Czechy - Bułgaria 3:1.

Materiał oryginalny: Polska - Turcja 3:1 na inaugurację siatkarskich mistrzostw Europy (WIDEO) - Echo Dnia Świętokrzyskie