Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pompują i obserwują. Najwięcej pracy jest na osiedlach Wielowieś i Nadole. Umacniane są wały rzeki Trześniówka

/Kat/
Od środy zabezpieczane są wały i pompowana jest woda ze zbiornika z kanału retencyjnego na osiedlu Nadole w Tarnobrzegu, który zagraża mieszkańcom pobliskich domów i polom uprawnym.
Od środy zabezpieczane są wały i pompowana jest woda ze zbiornika z kanału retencyjnego na osiedlu Nadole w Tarnobrzegu, który zagraża mieszkańcom pobliskich domów i polom uprawnym. K. Tajs
W Tarnobrzegu wprowadzono w czwartek pogotowie przeciwpowodziowe. Największe działania straży pożarnej i pracowników miejskich wodociągów skupiły się na terenie osiedla Wielowieś, graniczącego z przerwanych wałem w Koćmierzowie oraz osiedla Nadole, gdzie mieszkańcom zagraża woda z kanału retencyjnego.

Decyzja o wprowadzeniu pogotowia była konieczna, gdyż o godzinie 11 stan wody Wisły wynosi w Sandomierzu wynosił 471 centymetrów. O 51 cm przekroczył stan ostrzegawczy, przy poziomie alarmowym 610 centymetrów. Działania przeciwpowodziowe w Tarnobrzegu prowadzone są od poniedziałku. Na terenie całego miasta monitorowany jest stan wałów oraz poziom wód. Służby zarządzania kryzysowego, państwowej straży pożarnej oraz zarządu melioracji i urządzeń wodnych pracują całodobowo.

Największe działania są prowadzone na wałach rzeki Trześniówka, bardzo poważnie uszkodzonych powodzią z maja i czerwca. Cały czas pracuje tam ciężki sprzęt, jednak działania utrudnia mocno nasiąknięta gleba. Zabezpieczone zostały opaska w miejscu wyrw w wale wiślanym w Koćmierzowie oraz Zalesiu Gorzyckim. Opaski zostały podniesione praktycznie do poziomu właściwego wału.

Cały czas pompowana jest woda ze zbiornika retencyjnego na osiedlu Nadole. Na miejscu pracują trzy pompy z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W razie konieczności ustawiane będą kolejne. Trwa pompowanie na osiedlu Wielowieś, zarówno po stronie pozostałości rozlewiska od strony Wisły, jak i po prawej stronie ulicy Warszawskiej od rzeki Trześniówka. Pompowanie będzie kontynuowane aż do zamknięcia się śluz odpływowych na wałach.

W stan pogotowia postawiono Państwową Straż Pożarną oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Całodobowo pracuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, do którego można dzwonić na numer: tel. 15 822 20 72.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie