Porażka drużyny Tauron Basket Ligi w Pardubicach

/DASZ/
Były koszykarz Siarki Jezioro Tarnobrzeg a obecnie Rosy Radom Jakub Dłoniak zagrał w Polsko-Czeskim Meczu Gwiazd. Marcin Radzimowski
Drużyna Czeskiego Mattoni NBL wygrała w zespołem Polskiej Tauron Basket Ligi w Polsko-Czeskim koszykarskim Meczu Gwiazd, który rozegrany został w Pardubicacch.

Mattoni NBL - Tauron Basket Liga 109:105 (21:24, 26:27, 28:33, 34:21)

Mattoni: J. Bohacik 22, Muirhead 16, Sirina 13, Mitchell 11, Benda 10, P. Bohacik 8, Rancik 8, Simmons 6, Hruban 6, Mahalbasić 4, Welsch 3, Sanders 2.

Tauron: Eyenga 18, Dragicević 18, Trybański 17, Dulkys 8, Zamojski 8, Prince 7, Kulig 7, Koszarek 6, Waczyński 6, Lucious 5, Dłoniak 3, Trice 2.

Widowisko nie rzuciło na kolana i nie było już tak pasjonujące jak w minionych latach. W drużynie TBL zagrał między innymi występujący w minionym sezonie w tarnobrzeskiej drużynie Jakub Dłoniak, który wpadł słabo zdobywając zaledwie trzy punkty. Był to drugi z rzędu występ Dłoniaka w Meczu Gwiazd.

Trzy pierwsze kwarty zakończyły się wygranymi drużyny Tauron Basket Ligi, którzy prze ostatnia ćwiartką prowadzili 84:75. Niestety ostatnie 10 minut mecz nasz zespół rozegrał wręcz fatalnie i zwycięstwo odnieśli Czesi.

Właśnie mecz w Pardubicach był powodem wolnego weekendu w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Koszykarze Stabill Jezioro Tarnobrzeg wykorzystując tę przerwę rozegrali wyjazdowe sparingowe spotkanie w Rosą Radom, zakończone zwycięstwem drużyny z Radomia 97:83. W naszym zespole nie zagrali Marcin Nowakowski oraz Amerykanin Kevinn Goffney, którzy narzekają na drobne urazy. Nie spowodują one jednak absencji graczy naszego zespołu w dwóch ważnych zbliżających się spotkaniach TBL z Kotwicą Kołobrzeg (sobota, 8 marca godzina 18 w Tarnobrzegu) oraz Polpharmą Starogard Gdański (czwartek, 13 marca, godzina 18 w Starogardzie Gdańskim).