Poseł Rafał Weber na budowie obwodnicy...

  Poseł Rafał Weber na budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska o "piątce Kaczyńskiego"

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  O tym jak wiele osób w regionie skorzysta z programów Rodzina 500+ i Emerytura+ mówił poseł Rafał Weber

  O tym jak wiele osób w regionie skorzysta z programów Rodzina 500+ i Emerytura+ mówił poseł Rafał Weber ©Zdzisław Surowaniec

  O nowych założeniach programowych „piątki Kaczyńskiego” oraz budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska, mówił na konferencji prasowej poseł PiS Rafał Weber.
  O tym jak wiele osób w regionie skorzysta z programów Rodzina 500+ i Emerytura+ mówił poseł Rafał Weber

  O tym jak wiele osób w regionie skorzysta z programów Rodzina 500+ i Emerytura+ mówił poseł Rafał Weber ©Zdzisław Surowaniec

  „Piątka Kaczyńskiego” zakładają wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastkę” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie połączeń autobusowych w małych miastach i na wsiach.

  - Już w maju dodatkowe 1100 złotych brutto (888 złotych netto) dla emerytów i rencistów, a od lipca 500 złotych na pierwsze dziecko. W ramach tych dwóch ofert rządu PiS do mieszkańców powiatu stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i niżańskiego trafi rocznie blisko 150 milionów złotych. To potężny zastrzyk gotówki spożytkowanej przez nasze społeczeństwo - stwierdził poseł partii rządzącej.

  Z danym przedstawionych przez posła wynika, że w powiecie stalowowolskim, liczba dzieci do 18 roku życia to 18 tysięcy 717, liczba dzieci uprawnionych do świadczenia z programu 500 plus na drugie i kolejne dziecko to 9 tysiecy 635, liczba dodatkowych dzieci uprawnionych do świadczenia, po rozszerzeniu programu od lipca obejmie kolejnych 9 tysięcy 82 osoby.

  - Widzimy pozytywny wpływ programu 500+ na rozwój polskich rodzin, a jego rozszerzenie pozwoli dotrzeć do każdego dziecka i nie tylko wzmocni politykę prorodzinną rządu, ale pozwoli utrzymać wysoki wzrost gospodarczy - uzasadniał poseł Rafał Weber.

  - Dostrzegamy potrzeby emerytów i rencistów dążąc do tego aby te grupy społeczne otrzymywały wyższe świadczenia. Świadczenie emerytura + jest tego najlepszym przykładem - przekonywał poseł.

  Zgodnie z zapowiedziami PiS jeszcze w maju na konta emerytur i rencistów trafi 1 tysiąc 100 złotych brutto. W powiecie stalowowolskim ze świadczenia skorzysta 19 tysięcy 22 osoby, a kwota wypłaconego świadczenia to 20 milionów 924 tysiące 200 złotych.

  - Dodając do tego likwidację PIT dla osób do 26 roku życia oraz obniżenie PIT wszystkim, trafiamy do przedsiębiorców jak i pracowników obniżając koszty płacy. Wreszcie podjęliśmy walkę z wykluczeniem komunikacyjnym tworząc możliwości rządowego finansowania kursów autobusowych. Tak wygląda „Nowa Piątka PiS”. Wszystkie projekty wejdą w życie jeszcze w tym roku - przekonywał Rafał Weber.

  Do 2021 roku ma ma być gotowa siatka połączeń autobusowych, z której mają skorzystać PKS-y, będące w trudnej sytuacji finansowej. Również PKS Stalowa Wola. Odbudowa połączeń ma być możliwa dzięki dopłacie do „wozokilometra”. Problemem może być jednak brak taboru: - Może być tak, że PKS nie będzie miał wystarczającej liczby autobusów aby objąć powiat stalowowolski i niżański swoją usługą. W ramach tej ustawy damy takim podmiotom możliwość dokupowania taboru - tłumaczy Rafał Weber.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo