Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli ma nowego dyrektora. To doktor Monika Pachacz-Świderska

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Doktor Monika Pachacz Świderska od wtorku jest oficjalnie dyrektorem szpitala w Stalowej Woli
Doktor Monika Pachacz Świderska od wtorku jest oficjalnie dyrektorem szpitala w Stalowej Woli Zdzisław Surowaniec
Udostępnij:
Zarząd Powiatu Stalowowolskiego podjął uchwałę o zatrudnieniu Moniki Pachacz-Świderskiej na stanowisku dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Będzie kierowała lecznicą przez najbliższe sześć lat – poinformował we wtorek Tomasz Wosk - naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Monika Pachacz-Świderska pełniła obowiązki dyrektora szpitala od sierpnia 2021 roku. Była też jedyną kandydatką, która aplikowała na stanowisko dyrektora w ogłoszonych pod koniec ubiegłego roku dwóch postępowaniach konkursowych. W związku z tym, że nie miała kontrkandydatów, konkursy zostały unieważnione, a zgodnie z przepisami, decyzję o zatrudnieniu jej – w oparciu o opinię komisji konkursowej, podjął w dniu 18 stycznia 2022 roku Zarząd Powiatu Stalowowolskiego. Obecna dyrektor zastąpiła poprzedniego, który po kilku miesiącach od objęcia stanowiska, zrezygnował z kierowania szpitalem.

– O tym, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko, wiedziałem już w sierpniu, gdy powierzaliśmy jej pełnienie obowiązków dyrektora szpitala. A przez te pół roku, które minęło od tamtej pory, tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu. Pani Monika Pachacz-Świderska pracowała w przeszłości w naszym szpitalu przez kilkanaście lat, doskonale go zna i bardzo szybko się w nim na nowo odnalazła. Dzięki swojemu doświadczeniu, na szpital patrzy zarówno z perspektywy lekarza, jak i managera i to jest szczególnie cenne. Mimo tego ekstremalnie trudnego czasu, w jakim z powodu epidemii znalazła się nasza służba zdrowia, liczę, że uda jej się tak kierować stalowowolską lecznicą, żeby wykorzystać jej mocne strony i poprawić te słabsze. Zapewniam, że Zarząd Powiatu na pewno będzie ją wspierał w tych działaniach – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Monika Pachacz-Świderska urodziła się w Stalowej Woli, ukończyła Śląską Akademię Medyczną - Wydział Lekarski w Zabrzu. W latach 2003 - 2017 roku pracowała na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W tym czasie, jako lekarz pracowała również w Poradni Hematologicznej, Centralnej Pracowni Ultrasonograficznej, a także jako lekarz dyżurny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przez kilka miesięcy pełniła również obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.

W 2017 roku objęła stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, a od stycznia do sierpnia 2020 roku pełniła obowiązki dyrektora tej placówki. Następnie objęła stanowisko z-cy dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Powiatowym w Nisku. Od 1 sierpnia 2021 roku pełniła obowiązki dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Szpital Miejski został powołany do istnienia w 1953 roku.1948 roku - zapada decyzja rządowa o budowie szpitala. Lipiec 1953 roku - otwarcie i oddanie do użytku budynku. Zakupy specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej, podnoszenie kwalifikacji personelu, lepsze zarządzanie - to wszystko pozwoliło służbie zdrowia w Stalowej Woli osiągnąć wysoki poziom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie