Powikłania po Covid-19. Bezsenność, zaburzenia pamięci, ból głowy, depresja. Lista powikłań jest bardzo długa 6.04.21

OPRAC.: PDZ
Pacjent po Covid-19 wciąż choruje. Z jakimi dolegliwościami najczęściej zgłaszają się do lekarzy? Na liście są bardzo poważne schorzenia: fizyczne i psychiczne. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>LISTA POWIKŁAŃ PO COVID-19 >>>Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Od początku pandemii w Polsce ponad 2 mln osób przechorowały COVID-19. Jednak jak przekonują eksperci, takie osoby rzadko mogą o sobie powiedzieć, że są w pełni zdrowe. Do lekarzy zgłasza się coraz więcej ozdrowieńców, u których choroba zostawiła trwały ślad, przede wszystkim w płucach, ale również układzie neurologicznym. Konsekwencje zakażenia dotyczą zarówno dorosłych jak i dzieci. W galerii przygotowaliśmy zestawienie najbardziej uporczywych i niebezpiecznych dolegliwości z którymi w ostatnim czasie pacjenci zgłaszają się do lekarzy po tzw. "długim covidzie". Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Post-COVID. Długa lista powikłań

LISTA POWIKŁAŃ PO COVID-19 >>>

W pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach pandemii pacjentom i lekarzom towarzyszył strach o to, jak przebiega infekcja wywołana koronawirusem, jak duże jest ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i jak uchronić pacjentów przed śmiercią. I choć te obawy po ponad roku trwania pandemii wciąż są żywe, to dołączył do nich także lęk o to, jak będą funkcjonować ci, którzy infekcję mają wprawdzie za sobą, ale jej skutki uprzykrzają im życie i utrudniają funkcjonowanie.

Lekarze ostrzegają w przypadku COVID-19 droga do pełnego zdrowia jest dużo dłuższa, niż sam czas przechodzenia choroby

O tym, jak poważne są skutki przechorowania COVID, świadczą obserwacje m.in naukowców ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którzy napisali książkę o dalszym leczeniu osób, które przeszły zakażenie koronawirusem: "Kompleksowa opieka nad chorym z zespołem Post–COVID-19 (PC19)". Okazuje się, że już ok. 1,5 mln Polaków, a liczba ta wciąż wzrasta, to osoby cierpiące na różne następstwa Covid-19. Konsekwencje zakażenia dotyczą zarówno dorosłych jak i dzieci. Zwykle Post-Covid 19 nie przebiega dramatycznie, jednak pacjenci wymagają jednak wszechstronnej diagnostyki.

To pierwsze takie przedsięwzięcie naukowe w Polsce. Rekrutacja do badania objęła 200 pacjentów.

Jak podkreślają eksperci SARS-CoV-2 może przebiegać:

 • bezobjawowo lub łagodnie (brak lub łagodne zapalenie płuc) - około 80 proc. przypadków)
 • ciężko (z dusznością, niedotlenieniem lub powyżej 50 proc, obszarem zajętym płuca podczas obrazowania radiologicznego) - 15 proc zakażonych
 • krytycznie (z niewydolnością oddechową, wstrząsem lub niewydolnością wielonarządową) - w 5 proc. przypadków.

Z ustaleń zespołu wynika, że najwięcej pozostałości po chorobie znajdziemy w płucach i naszej psychice, którą znacznie osłabia, prowadząc do stanów lękowych, problemów ze snem, depresji.

Na podstawie dotychczasowych analiz przebiegów klinicznych choroby u osób zakwalifikowanych do badania i zastosowanych u nich różnych opcji terapeutycznych powstała pionierska, pierwsza w Polsce i w Europie publikacja pt. "Kompleksowa opieka nad chorym z zespołem Post –Covid 19 (PC19).

Jak podkreślają eksperci skutki Covid-19 mogą być tragiczne. Choroba niszczy nie tylko płuca. Jej powikłania możemy odczuwać wiele miesięcy. O jakie dolegliwości chodzi?

Post-COVID, inaczej: długi COVID

 • nietolerancja wysiłku
 • bezsenność, lęk, zaburzenia uwagi, pamięci
 • depresja
 • chwiejność emocjonalna
 • Uszkodzenie wątroby
 • niewydolność serca
 • udar
 • powikłania okulistyczne
 • zaburzenia czucia


Szczegóły i pełna lista w galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

FLESZ - Szczepionkę na COVID-19 dostaniemy w pracy?

Wideo

Materiał oryginalny: Powikłania po Covid-19. Bezsenność, zaburzenia pamięci, ból głowy, depresja. Lista powikłań jest bardzo długa 6.04.21 - Gazeta Krakowska

Komentarze 25

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
4 kwietnia, 07:12, Abadon:

Liczby mówią nam: bez szczepienia mamy tylko ca. 4% szansy byc zarazonymi, usmierconymi przez Covid 19.

Natomiast PO szczepieniu mamy od 9 do 6 % szansy byc chorymi, usmierconymi.

cyt"Chodzę po sklepie bez maski, bo mogę. Mam zwolnienie. I mam dreszcze z przyjemności jak ci covidianie się s**ją ze strachu. Nawet jak nic nie kupuję, to wpadam po drodze zawsze do marketu. Mam nadzieję, że większość z nerwów zawału dostanie".

Nie cowidianie , tylko ludzie . Nie antycovidianie , tylko [email protected]#$wy$$syny .

cyt" Jeden z przypadków narażania innych na zakażenie poprzez niestosowanie się do rozporządzenia opisał Andrzej Saramonowicz.

- Przed chwilą na ulicy spotkałem jakiegoś młodego idiotę bez maski, który na zwróconą uwagę powiedział, że jej nie założy - relacjonuje na swoim Facebooku pisarz i scenarzysta.

Dalej w mocnych słowach kwituje zachowanie przechodnia i jemu podobnych.

- Wychowaliśmy bandę bezdusznych skur*** A dokładnie rzecz biorąc: stworzyliśmy bezdusznych skur***, rezygnując z ich wychowywania - kwituje." . No kwituje - 100/100 , w punkt i trafnie . Tylko do bezużytecznych wychowanych [email protected]#@%$j wie przez kogo antyobywatelskich [email protected]#@#@nów , to nigdy nie dotrze .

G
Gość
4 kwietnia, 7:12, Abadon:

Liczby mówią nam: bez szczepienia mamy tylko ca. 4% szansy byc zarazonymi, usmierconymi przez Covid 19.

Natomiast PO szczepieniu mamy od 9 do 6 % szansy byc chorymi, usmierconymi.

Abadon to były milicjant lub co najbardziej prawdopodobne SBek. Wyprany mózg w szkółkach w Legionowie i Szczytnie. Teraz pozbawiony sbeckiej emeryturki wyładowuje swoje niezadowolenie trollując na forum. Biedny człowiek skrzywdzony przez system komunistyczny.

A
Abadon
Liczby mówią nam: bez szczepienia mamy tylko ca. 4% szansy byc zarazonymi, usmierconymi przez Covid 19.

Natomiast PO szczepieniu mamy od 9 do 6 % szansy byc chorymi, usmierconymi.
G
Gość
1 kwietnia, 8:16, Abadon:

Szczepionka COVID-19 AstraZeneca, otrzymała warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w całej UE w dniu 29 stycznia 2021 r.

Nazwę szczepionki zmieniono na Vaxzevria 25 marca 2021 r.

Zmieniono również etykietę i opakowanie, informuje szwedzka Agencja ds. Produktów Zdrowotnych Läkemedelsverket.

Zmienili nazwę, aby uniknąć odpowiedzialności?

Abadon to były milicjant lub co najbardziej prawdopodobne SBek. Wyprany mózg w szkółkach w Legionowie i Szczytnie. Teraz pozbawiony sbeckiej emeryturki wyładowuje swoje niezadowolenie trollując na forum. Biedny człowiek skrzywdzony przez system komunistyczny.

w
www.FederacjaZielonych.pl

https://propolski.pl/dr-basiukiewicz-przedstawil-narodowa-strategie „Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy”. #LockdownKills #StopKwarantanna. #OtwieraMy

w
www.Koncerty.Bialystok.pl

Dziesiątki tysięcy chorych mogłoby nie umrzeć, także z powodu ograniczenia w dostępie do szpitali, nie mają uzasadnienia absurdalne dyktatorskie ograniczenia, zamknięcie gospodarki, szkół, hoteli, gastronomii, bankructwa firm, zadłużenie ludzi.

Media wywołujące koronapanike kłamią, władze na całym świecie zawiązały największy w historii spisek przeciwko obywatelom http://ibialystok.blogspot.com/2020/12/zabojczeszczepionki.html http://ibialystok.blogspot.com/2020/11/spisekcovid19.html

CZY AMANTADYNA NAPRAWDĘ LECZY COVID-19?

Gościem Doroty Łosiewicz jest @marcinwarchol, wiceminister @MS_GOV_PL.

https://www.youtube.com/watch?v=cVY8uqjINN4

G
Gość
1 kwietnia, 08:16, Abadon:

Szczepionka COVID-19 AstraZeneca, otrzymała warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w całej UE w dniu 29 stycznia 2021 r.

Nazwę szczepionki zmieniono na Vaxzevria 25 marca 2021 r.

Zmieniono również etykietę i opakowanie, informuje szwedzka Agencja ds. Produktów Zdrowotnych Läkemedelsverket.

Zmienili nazwę, aby uniknąć odpowiedzialności?

Dwaj forumowe zajadłe psychole,

Adolf abadon antysemicki zyeb

i ten slawny wyłysiały

Antoni Adam , kasienka , Rafal

i innych setki nicków

amator rowa i spermy Misiejuka

pisobolszewicki aktywista

lokalne bardzo upośledzone trolle

opcja antyspołeczna i federacja zyebów

Jak co dzień do wieczora od rana

walczą o tytuł "Największego Dzbana" .

G
Gość
3 kwietnia, 10:32, www.i.Bialystok.pl:

UWAGA! UJAWNIAMY NAJWIĘKSZĄ TAJEMNICĘ! WSZYSCY ZASZCZEPIENI UMRĄ! (Wszyscy niezaszczepieni też umrą, to kwestia czasu, bo wszyscy ludzie prędzej czy później umierają:) Zamiast się cieszyć, że część ludzi nie chce się szczepić, skoro brakuje szczepionek, byłoby lepiej, żeby były zamieszki o to, kto pierwszy dostanie szczepionkę?

Konstytucja Art. 54. Zasada wolności poglądów

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

https://propolski.pl/dr-basiukiewicz-przedstawil-narodowa-strategie „Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy”. #LockdownKills #StopKwarantanna. #OtwieraMy Człowiek bez tlenu umiera po 3 minutach, długotrwałe niedotlenienie uszkadza mózg. Dlatego rząd światowy chce, by nawet zdrowi byli chorzy na skutek braku skutecznego leczenia Amantadyną, nieskutecznych szczepionek i przyduszania maskami? Wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Testy dają w 30-90% fałszywe wyniki: Zamknęli firmy, zabronili oddychać świeżym powietrzem, zamknęli szpitale przed chorymi, skazali na śmierć przewlekle chorych, zabraniają spotkań, zamknęli dzieci, seniorów w domach, zakładają szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Reset: po bankructwie firm ludzie na zasiłkach, nie będzie własności prywatnej, obywatel będzie własnością państwa, nie będzie rodziny, o dzieciach decydować ma państwo. „Koniec pandemii” nastąpi 31 marca 2025 r. po wdrożeniu nowego niewolniczego systemu zgodnie z opisanym planem:

Rządowi „doradcy” Simon, Horban, Flisiak przez których „rady” zmarło 40 000 Polaków to także doradcy producenta leku Remdesivir, którym kurację kosztującą 10 000 zł zalecają, zamiast skutecznej kuracji Amantadyną za 10 zł po której nikt nie umarł, wszyscy wyzdrowieli. Podłączenie do respiratora (chociaż zabija 90% chorych) jest drożej płatną procedurą dla szpitala niż podanie tlenu czy przewrócenie chorego na brzuch, by ułatwić oddychanie.

~ślązak~

Napisano 13 grudzień 2012 - 09:17

ku....a ten . tyle wkleja, faktycznie tego nie widać, nie możecie go zablokować?

Szczerze mówiąc czytałem dużo w tym temacie. Faktycznie ten gościu to cep. Piszę z Polski, u nas takie ścierwo nie srało by na forum. Zresztą w naszym mieście byłby zaganiany jak szczur."

NIC się nie zmieniło od 11 lat , ślązaku .

w
www.i.Bialystok.pl

UWAGA! UJAWNIAMY NAJWIĘKSZĄ TAJEMNICĘ! WSZYSCY ZASZCZEPIENI UMRĄ! (Wszyscy niezaszczepieni też umrą, to kwestia czasu, bo wszyscy ludzie prędzej czy później umierają:) Zamiast się cieszyć, że część ludzi nie chce się szczepić, skoro brakuje szczepionek, byłoby lepiej, żeby były zamieszki o to, kto pierwszy dostanie szczepionkę?

Konstytucja Art. 54. Zasada wolności poglądów

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

https://propolski.pl/dr-basiukiewicz-przedstawil-narodowa-strategie „Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy”. #LockdownKills #StopKwarantanna. #OtwieraMy Człowiek bez tlenu umiera po 3 minutach, długotrwałe niedotlenienie uszkadza mózg. Dlatego rząd światowy chce, by nawet zdrowi byli chorzy na skutek braku skutecznego leczenia Amantadyną, nieskutecznych szczepionek i przyduszania maskami? Wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Testy dają w 30-90% fałszywe wyniki: Zamknęli firmy, zabronili oddychać świeżym powietrzem, zamknęli szpitale przed chorymi, skazali na śmierć przewlekle chorych, zabraniają spotkań, zamknęli dzieci, seniorów w domach, zakładają szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Reset: po bankructwie firm ludzie na zasiłkach, nie będzie własności prywatnej, obywatel będzie własnością państwa, nie będzie rodziny, o dzieciach decydować ma państwo. „Koniec pandemii” nastąpi 31 marca 2025 r. po wdrożeniu nowego niewolniczego systemu zgodnie z opisanym planem:

Rządowi „doradcy” Simon, Horban, Flisiak przez których „rady” zmarło 40 000 Polaków to także doradcy producenta leku Remdesivir, którym kurację kosztującą 10 000 zł zalecają, zamiast skutecznej kuracji Amantadyną za 10 zł po której nikt nie umarł, wszyscy wyzdrowieli. Podłączenie do respiratora (chociaż zabija 90% chorych) jest drożej płatną procedurą dla szpitala niż podanie tlenu czy przewrócenie chorego na brzuch, by ułatwić oddychanie.

J
Jjj
31 marca, 22:21, Gość:

Pogoń Szczecin - wszyscy piłkarze i sztab "chorzy" na koronawirusa, wyleczeni siedzeniem 10dni w domu. Te wraki ludzi gnębione powikłaniami teraz walczą o mistrzostwo polski...

Chcesz się zamienić....

A
Abadon

Szczepionka COVID-19 AstraZeneca, otrzymała warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w całej UE w dniu 29 stycznia 2021 r.

Nazwę szczepionki zmieniono na Vaxzevria 25 marca 2021 r.

Zmieniono również etykietę i opakowanie, informuje szwedzka Agencja ds. Produktów Zdrowotnych Läkemedelsverket.

Zmienili nazwę, aby uniknąć odpowiedzialności?

G
Gość
31 marca, 10:22, Abadon:

„Koronawirusy należą do tych drobnoustrojów, które u ludzi na całym świecie i w każdym wieku wywołują pospolite przeziębienia i dlatego stanowią jedną z nieuniknionych przykrości ludzkiego życia. Są przyczyną wielu zachorowań szczególnie w zimie oraz na wiosnę kiedy słabną ataki innej dużej grupy katarogennych napastników – rinowirusów.

Zakażenia wywołane przez koronawirusy bywają czasami śmiertelne u zwierząt laboratoryjnych, ale nie u człowieka, z wyjątkiem być może sytuacji, w których odporność jest drastycznie zmniejszona z jakiegoś innego powodu. Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie atakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii.”

(Leon Jabłoński – „Wirusologia – Podręcznik dla studentów”, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich,

31 marca, 19:21, Gość:

Imbecyl cytuje piśmiennictwo ...sprzed 50 !!!!!!!!! lat . Ja prdole , co za debiiloza nieuleczalna .

31 marca, 21:10, Buhahaha:

No tak, przez 50 lat zmieniła się fizjologia człowieka a i wirusy są inteligentniejsze, nawet komputer potrafią zepsuć...

Pandemie nie powstają w wyniku wymienionych pierdaprzykładów . Globalizacja , masowe przemieszczanie się , turystyka , niewyobrażalne zagęszczenie w miastach (zwłaszcza azjatyckich) . 50 lat temu zapdalałeś najwyżej na kolonie w Starych Juchach . Syrenką taty .

G
Gość

Pogoń Szczecin - wszyscy piłkarze i sztab "chorzy" na koronawirusa, wyleczeni siedzeniem 10dni w domu. Te wraki ludzi gnębione powikłaniami teraz walczą o mistrzostwo polski...

B
Buhahaha
31 marca, 10:22, Abadon:

„Koronawirusy należą do tych drobnoustrojów, które u ludzi na całym świecie i w każdym wieku wywołują pospolite przeziębienia i dlatego stanowią jedną z nieuniknionych przykrości ludzkiego życia. Są przyczyną wielu zachorowań szczególnie w zimie oraz na wiosnę kiedy słabną ataki innej dużej grupy katarogennych napastników – rinowirusów.

Zakażenia wywołane przez koronawirusy bywają czasami śmiertelne u zwierząt laboratoryjnych, ale nie u człowieka, z wyjątkiem być może sytuacji, w których odporność jest drastycznie zmniejszona z jakiegoś innego powodu. Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie atakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii.”

(Leon Jabłoński – „Wirusologia – Podręcznik dla studentów”, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich,

31 marca, 19:21, Gość:

Imbecyl cytuje piśmiennictwo ...sprzed 50 !!!!!!!!! lat . Ja prdole , co za debiiloza nieuleczalna .

No tak, przez 50 lat zmieniła się fizjologia człowieka a i wirusy są inteligentniejsze, nawet komputer potrafią zepsuć...

G
Gość
30 marca, 16:34, (za: wprawo.pl):

Doktor Bodnar wyleczył amantadyną już ok. 3 tysiące chorych. Żaden z nich nie ma tzw. zespołu pocovidowego. Personel w przychodni doktora Bodnara również był leczony amantadyną i „w ogóle nie boi się Covid-19”.

Ministerstwo Zdrowia usiłowało zablokować możliwość stosowania amantadyny w leczeniu Covid-19. W połowie grudnia o skuteczności amantadyny napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł i zadeklarował, że będzie domagał się od ministerstwa, aby zajęło się tym lekiem.

Pomimo oporu ze strony Ministerstwa Zdrowia badanie skuteczności amantadyny w leczeniu Covid-19 nareszcie zostało rozpoczęte. Doktor Bodnar przewiduje, że wyniki powinny być znane dość szybko. – Doskonale wiem, że amantadyna działa, ale chcemy udowodnić Polsce i światu, że tak jest – podkreślił.

Wniosek taki - wprdalaj amantadyną i [wulgaryzm] w pokoju . Swym pokoju , nie zajmując miejsca na OIOM-ie .

Dodaj ogłoszenie