Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pozytywne efekty połączenia przedszkola z Zespołem Szkół w Radomyślu nad Sanem

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Obchody w przedszkolu Dnia Pluszowego Misia
Obchody w przedszkolu Dnia Pluszowego Misia Zespół Szkół w Radomyślu
Władze gminy Radomyśl nad Sanem uznały, że włączenie przed rokiem Przedszkola Publicznego w struktury Zespołu Szkół przyniosło wiele pozytywnych zmian, mimo wyrażonej przez radę pedagogiczną Przedszkola negatywnej opinii.

ZOBACZ TAKŻE:
Brutalne pobicie gimnazjalistki w Gdańsku. Kuratorium zapowiada kontrole w szkołach

(Dostawca: x-news)

Jak czytamy na stronie internetowej gminy, główną korzyścią było zwiększenie oddziałów przedszkola z dwóch do trzech, co pociągnęło za sobą wzrost liczby wychowanków z 39 w ubiegłym roku szkolnym do 63 w obecnym. W nowym roku szkolnym liczba dzieci wzrośnie do 74. Przedszkole nie dysponowała dotychczas odpowiednią ilością sal. Po połączeniu przedszkolaki mogą bez ograniczeń korzystać z hali sportowej, świetlicy i boiska szkolnego.

Ponadto najstarszy oddział przedszkola od początku roku szkolnego może korzystać z programów, które do tej pory nie były dla nich dostępne. Dzieci mogą uczestniczyć w projektach „Owoce i warzywa w szkole” czy „Szklanka mleka”. Mają także większe możliwości dostępu do różnorodnych form kultury (teatrzyki, przedstawienia, uroczystości), które odbywają się w szkole. Działania te dają możliwość integracji ze starszymi koleżankami i kolegami. Dzieci z „zerówki” stając się uczniami I klasy od razu mogą realizować program nie tracąc czasu na przystosowanie się do nowych warunków lokalowych (rozłożenie sal lekcyjnych, ubikacji, stołówki). Jako uczniowie będą uczęszczać do znanego, przyjaznego im miejsca bez strachu i obaw wywoływanych przez obce miejsce.

Połączenie placówek stworzyło spore możliwości wymiany doświadczeń między nauczycielami przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, dotyczącej wychowanków i sposobów realizacji programu. Podział na trzy oddziały pozwolił na obecność dzieci w grupach, w takim samym lub zbliżonym wieku, co ułatwia realizację programu. Znacznej poprawie uległy także warunki spożywania posiłków przez dzieci, bowiem dzieci z „zerówki” od września spożywają posiłki na stołówce szkolnej, a dzieci przedszkolne w salach, w których odbywają się zajęcia.

Dzieci mają możliwość korzystania z pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz zajęć logopedy. W przedszkolu zorganizowane były liczne uroczystości, realizowane są programy edukacyjne i spotkania z ciekawymi osobami. Dla przykładu zorganizowane zostały warsztaty, na których dzieci uczyły się pielęgnowania tradycji i kultywowania tradycji ludowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie