Praca w policji. Terminy przyjęć do służby na Podkarpaciu oraz zarobki funkcjonariuszy

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Przyjęcia będą uzależnione od liczby wakatów w poszczególnych jednostkach na Podkarpaciu.
Przyjęcia będą uzależnione od liczby wakatów w poszczególnych jednostkach na Podkarpaciu. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie rozpoczęła rekrutację kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w 2021 roku. Przyjęcia będą uzależnione od liczby wakatów w poszczególnych jednostkach w regionie.

Planowane terminy przyjęć do służby w policji na Podkarpaciu:

 • 23 lutego
 • 20 kwietnia
 • 13 lipca
 • 15 września
 • 3 listopada
 • 30 grudnia

Przyjęcia będą uzależnione od liczby wakatów występujących w poszczególnych jednostkach: w KMP w Krośnie, KMP w Przemyślu, KMP w Rzeszowie, KMP w Tarnobrzegu, KPP w Brzozowie, KPP w Dębicy, KPP w Jarosławiu, KPP w Jaśle, KPP w Kolbuszowej, KPP w Lesku, KPP w Leżajsku, KPP w Lubaczowie, KPP w Łańcucie, KPP w Mielcu, KPP w Nisku, KPP w Przeworsku, KPP w Ropczycach, KPP w Stalowej Woli, KPP w Sanoku, KPP w Strzyżowie, KPP w Ustrzykach Dolnych oraz w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Służbę w policji może pełnić:

 • obywatel polski,
 • o nieposzlakowanej opinii,
 • który nie był skazany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
 • korzystający z pełni praw publicznych,
 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
 • ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Dokumenty przyjmowane są w każdy poniedziałek lub wtorek, w godzinach od 8 do 14 w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie z siedzibą w Oddziale Prewencji Policji w Zaczerniu, k. Rzeszowa, pok. nr 7 (telefony kontaktowe: 47-8212778, 47-8212663, 47-8212653, 47-8212650, 47-8212666, 47-8212367).

Wymagane dokumenty:

 • pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie,
 • wypełniony kwestionariusz osobowy część A i B (do pobrania poniżej),
 • kserokopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginał dokumentu do wglądu),
 • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały dokumentów do wglądu),
 • książeczka wojskowa z wpisem o uregulowanym stosunku do służby wojskowej - do wglądu,
 • dowód osobisty - do wglądu.

Czytaj także

Ile zarabia policjant

Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego.

Kursant (1. grupa zaszeregowania), czyli funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabia miesięcznie „na rękę” średnio 2 824 zł – ma on zapewnione na czas kursu zakwaterowanie i wyżywienie. Jeśli osoba na tym stanowisku nie ma ukończonych 26 lat, wówczas jego wypłata wynosi średnio 3 014 zł. Kursant w wieku powyżej 26 roku życia otrzyma przeciętnie 2 884 zł.

Ślubowanie nowych policjantów. W sumie przyjęto 45 osób [ZDJĘCIA]

Po zakończeniu szkolenia kursant zostaje mianowany policjantem w 2. grupie zaszeregowania, a jego zarobki rosną średnio o ponad 1 034 zł do kwoty 3 858 zł. Wraz z nabywanym doświadczeniem i pokonywaniem kolejnych szczebli zawodowych rośnie także uposażenie. I tak na stanowisku referenta (3. grupa) średnia miesięczna pensja wynosi 4 253 zł, a na stanowisku dzielnicowego i kontrolera ruchu drogowego (4. grupa) – średnio 4 508 zł. W 5 grupie najwięcej osób zatrudnionych jest na etacie detektywa i asystenta ze średnim uposażeniem 4 787 zł. Szóstą grupę zaszeregowania stanowią policjanci zajmujący stanowiska między innymi dyżurnego i specjalisty – średnie miesięczne zarobki w tym przypadku wynoszą 5 312 zł.

Wśród osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych wyższego szczebla w 7 grupie zaszeregowania, gdzie najliczniejszą grupę stanowią kierownicy referatów, pełni służbę 955 osób (1 proc. ogółu) – miesięcznie zarabiają średnio „na rękę” 5 437 zł. W 8 grupie zaszeregowania pozostaje w stosunku służbowym powyżej 4 tys. policjantów (4,3 proc. ogółu) ze średnim uposażeniem 5 713 zł. W 9 grupie zaszeregowania z najczęściej występującym stanowiskiem eksperta, zatrudnionych jest blisko 6 tys. funkcjonariuszy (6,25 proc. ogółu) ze średnim uposażeniem 6 303 zł. Ponadto dla porównania komendant powiatowy zarabia średnio – 8.338 zł, komendant wojewódzki – 10 910 zł, zastępca komendanta głównego – 14 658 zł, a komendant główny Policji – 16 764 zł.

TOP 15 komend policji na Podkarpaciu. Sprawdź, którzy funkcj...

Zobacz też: Praca policji w czasie kryzysu. Czy czujemy się bezpiecznie?

Wideo

Materiał oryginalny: Praca w policji. Terminy przyjęć do służby na Podkarpaciu oraz zarobki funkcjonariuszy - Nowiny

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

słowo - brz[ydki], a tutaj bez nawiasów- br[orbaźliwe]...

G
Gość

ale jaja, ten portal słowo -br[orbaźliwe], traktuje jako wulgaryzm...

G
Gość

chciałabym napisać odpowiedni komentarz, ale nie znam tylu br[orbaźliwe]ch słów

Dodaj ogłoszenie