Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej został zawieszony

Klaudia Tajs
Odwołany 12 sierpnia tego roku z fotela prezesa Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Norbert Mastalerz liczy, na powrót do spółdzielni.
Odwołany 12 sierpnia tego roku z fotela prezesa Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Norbert Mastalerz liczy, na powrót do spółdzielni. K. Tajs
Ta decyzja sądu zaskoczyła nie tylko byłego, ale i obecnego prezesa tarnobrzeskiej spółdzielni mieszkaniowej. W czwartek o niej będą dyskutować członkowie rady nadzorczej.

Tomasz Lenard, prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinien opuścić swój gabinet - tak wynika z postanowienia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, które we wtorek trafiło do spółdzielni.
Chwilowa wyprowadzka, zdaniem sądu powinna potrwać do czasu, kiedy to okaże się, czy rada nadzorcza spółdzielni, odwołując poprzedniego prezesa Norberta Mastalerza, nie naruszyła prawa.
Decyzja sędziego Marka Nowaka, który prowadzi sprawę z powództwa cywilnego, jaką odwołany 12 sierpnia Mastalerz wytoczył spółdzielni, zaskoczyła nie tylko byłego, ale i obecnego prezesa. W swoim postanowieniu, które zostało wydane 13 października, sędzia Nowak, nakazuje wstrzymać zaskarżoną przez Mastalerza uchwałę rady nadzorczej, która powołała Tomasza Lenarda na stanowisko prezesa. W praktyce oznacza to, że czynności nowego prezesa ulegają zwieszeniu do czasu zakończenia postępowania.

POŁĄCZYŁ SPRAWY

To już drugie postanowienie sądu, które wiąże się ze sprawą odwołanego Norberta Mastalerza. Pierwsze postanowienie dotyczyło zabezpieczenia interesów byłego prezesa poprzez wstrzymanie konkursu na nowego prezesa spółdzielni. Niestety, jak zauważa sędzia Nowak, mimo wydanego postanowienia, rada nadzorcza Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrała nowego prezesa. Tym samym pozwana spółdzielnia naruszyła ogólną zasadę prawa cywilnego skuteczności i wykonalności nieprawomocnych postanowień o zabezpieczeniu. Dlatego zdaniem sędziego pozwana spółdzielnia, powinna stosować się do treści postanowienia, powstrzymując się od wszelkich działań, podejmowanych w celu wyboru nowego prezesa zarządu.
Dlatego w kolejnym postanowieniu sędzia tłumaczy, że dla potrzeb niniejszego postępowania wszelkie czynności nowego prezesa zarządu Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Tomasza Leonarda, ulegają zawieszeniu do czasu zakończenia postępowania lub uchylenia zabezpieczenia.

CZEKA NA ROZPRAWĘ

Norbert Mastalerz, komentując postanowienie sądu, nie kryje zadowolenia. - Uważam, że zostałem odwołany z funkcji prezesa, a mój następca został powołany z naruszeniem przepisów prawa - mówi Norbert Mastalerz. - Myślę, że postanowienie sądu, służące zabezpieczeniu moich interesów, jednoznacznie wskazuje, że spółdzielnia postąpiła nieelegancko, udając, że nie widzi postanowienia sądu z września, w sprawie zabezpieczenia mojego interesu prawnego i zabezpieczenia, by nie doszło do skutków prawnie nieodwracalnych.

Czekając na 29 października, kiedy to sąd okręgowy w Tarnobrzegu, ma zdecydować między innymi, czy rada nadzorcza Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która do dziś nie posiada wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, odwołując go ze stanowiska prezesa, działała zgodnie z prawem, Mastalerz przypomina jeszcze jeden fakt. - Warto dodać, że Krajowy Rejestr Sądowy, nie wykreślił mojego nazwiska z rejestru, jako prezesa zarządu - dodaje były prezes. - Spółdzielnia załatwiając dziś formalności, posługuje się odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego z moim nazwiskiem, jako prezesem zarządu. Z tego co wiem, już 17 sierpnia, rada nadzorcza, rękami pracowników spółdzielni wystąpiła do KRS-u o wyrejestrowanie mojego nazwiska. Jednak figuruję tam nadal.

PRACA, PRACA, PRACA

Tomasz Lenard, obecny prezes tarnobrzeskiej spółdzielni z postanowieniem sądu już się zapoznał. Zapewnia, że ani dziś, ani w ciągu najbliższych dni, nie zamierza opuszczać swojego gabinetu. - Do pracy zobowiązuje mnie umowa, dlatego robię to, co do mnie należy - mówi Tomasz Lenard. - To przykre, że grupie osób zależy na tym, by w spółdzielni działo się źle. Dla mnie liczy się praca, praca i jeszcze raz praca. A jeśli chodzi o postanowienie sądu, to zostanie zaskarżone.

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 19.06.2016 o 00:13, hemoroid napisał:

wzrosło ci ciśnienie w hemoroidzie bo czachy brak

~Robert Lewandowski~

Napisano 23 październik 2009 - 23:18:28

 

A co to ma do rzeczy jak przychodzi ubrany? Jego sprawda jak się ubiera na codzień. Nie jest kobietą i nie musi sie stroić na byle piątek żeby tylko ładnie i elegancko wyglądać. Nie szata zdobi człowieka, szkoda, że 3/4 płci zeńskiej widzi to nieco inaczej, ale co zrobić. Takie czasy, ważniejszy ubior i wygląd osobisty niż to co ma się w głowie...

 

Tak, od razu jestem Pawłem Stawowym i staram sie uświadomić Ci jaki to ja nie jestem. Zajdz na ziemie, bo sądzisz, że jeśli ktoś komuś napisze dobrą rekomendacje to od razu musi być z nim spokrewniony? Dziecinne myślenie, podobnie jak i wypowiedz. A Ty czym możesz się poszczycić ambitna mieszkanko/mieszkańcu Tarnobrzega skoro nazywasz Mastalerza, Lenarta i Stawowego takimi okresleniami? A szczekać to potrafi, ale pies, ale nie człowiek. Zresztą poziom Twojej wypowiedzi jest zenujący, wiec chyba nie mam z kim dyskutowac, bo zaraz napiszesz, że ja też szczekam, albo miałcze
Mastalerza uważam za odopowiedną osobę na tym stanowisku i chcialbym aby pozostal tam dluzej. Lenart chyba nie wie, że dwa razy do tej samej rzeki sie nie wchodzi, ale co zrobić.

 

h
hemoroid
W dniu 18.06.2016 o 23:57, Gość napisał:

Robert Lewandowski~ Napisano 23 październik 2009 - 00:40:29Prezesem spółdzielni powinna zostać osoba kompletentna, pracowita, z charakterem i kulturą, znająca realia tego środowiska oraz wymagająca od swoich pracowników zaangazowania i chęci do pracy, a takie kryteria spełnia jeden z zastępców prezesa, mianowicie Paweł Stawowy. Mimo dość młodego wieku znakomicie zorganizowany pod każdym wzgledem jeśli chodzi o swoją prace i określone zadania w spóldzielni. W tym miejscu potrzeba ludzi ambitnych, znajacych się na rzeczy z dopływem świeżej krwi, a myśle, że ten człowiek do takich własnie się zalicza... 

wzrosło ci ciśnienie w hemoroidzie bo czachy brak

G
Gość

Robert Lewandowski~

 

Napisano 23 październik 2009 - 00:40:29

Prezesem spółdzielni powinna zostać osoba kompletentna, pracowita, z charakterem i kulturą, znająca realia tego środowiska oraz wymagająca od swoich pracowników zaangazowania i chęci do pracy, a takie kryteria spełnia jeden z zastępców prezesa, mianowicie Paweł Stawowy. Mimo dość młodego wieku znakomicie zorganizowany pod każdym wzgledem jeśli chodzi o swoją prace i określone zadania w spóldzielni. W tym miejscu potrzeba ludzi ambitnych, znajacych się na rzeczy z dopływem świeżej krwi, a myśle, że ten człowiek do takich własnie się zalicza...

 

G
Gość

Czemu, jak widać na załączonym zdjęciu, Mastalerz przychodzi do pracy ubrany jakby dopiero wyszedł ze szklarni z ogórkami? Zarobki rzędu 15 tys. zobowiązują do ubrania się chociaż w koszulę i marynarkę a nie w wytarte dżinsy i sportowe polo

G
Gość
W dniu 24.10.2009 o 00:18, Robert Lewandowski napisał:

A co to ma do rzeczy jak przychodzi ubrany? Jego sprawda jak się ubiera na codzień. Nie jest kobietą i nie musi sie stroić na byle piątek żeby tylko ładnie i elegancko wyglądać. Nie szata zdobi człowieka, szkoda, że 3/4 płci zeńskiej widzi to nieco inaczej, ale co zrobić. Takie czasy, ważniejszy ubior i wygląd osobisty niż to co ma się w głowie...Tak, od razu jestem Pawłem Stawowym i staram sie uświadomić Ci jaki to ja nie jestem. Zajdz na ziemie, bo sądzisz, że jeśli ktoś komuś napisze dobrą rekomendacje to od razu musi być z nim spokrewniony? Dziecinne myślenie, podobnie jak i wypowiedz. A Ty czym możesz się poszczycić ambitna mieszkanko/mieszkańcu Tarnobrzega skoro nazywasz Mastalerza, Lenarta i Stawowego takimi okresleniami? A szczekać to potrafi, ale pies, ale nie człowiek. Zresztą poziom Twojej wypowiedzi jest zenujący, wiec chyba nie mam z kim dyskutowac, bo zaraz napiszesz, że ja też szczekam, albo miałczeMastalerza uważam za odopowiedną osobę na tym stanowisku i chcialbym aby pozostal tam dluzej. Lenart chyba nie wie, że dwa razy do tej samej rzeki sie nie wchodzi, ale co zrobić.

no

~sas~
W dniu 25.10.2009 o 08:23, spółdzielca elf napisał:

No to Panie Robercie zwróć uwagę na dużo lepsze spółdzielnie np; Siarkowiec czy chociażby w Stalowej Woli i znajdź w zarządach tych spółdzielni politologów , socjologów czy specjalistów od zarządzania i marketingu.Spółdzielnie mieszkaniowe nie powinny być przechowalnią politykierów i nie mogą - chodzi tu o ludzi typu Mastalerz. Lenart , Stawowy, Hałat.Każdy winien robić to do czego ma predyspozycję a przede wszystkim odpowiednie wykształcenie , bo to jestgwarancją rzetelnego sprawowania takiej odpowiedzialnej funkcji i wywiązywania się z powierzonych zadań.Dlatego też osoby takie ( zarząd) powinny mieć wykształcenie techniczne a księgowy ekonomiczne.A swoją drogą co przez tyle lat robił w zarządzie Orliński - czyż nie było to okradanie spółdzielców przez kolesi - co to jest społeczny członek bo jeśli naprawdę społeczny to powinien sprawować funkcję społecznie czyli za darmo.A tak na marginesie - spółdzielnie to jest wyłącznie twór komunizmu i takie instytucje nie powinnyfunkcjonować w prawdziwym państwie prawa . Panie Robercie takie spółdzielnie istnieją u nas ,Rumunii i byłych krajach ZSRR.W Czechach . Węgrach i byłej NRD w pierwszej kolejności zlikwidowano te twory komuchów.Tam ludzie mogą sami decydują na co wydają swoje pieniądze a my zdaniem pracowników spółdzielni jesteśmy za głupi , mogą nas spółdzielców bezkarnie oszukiwać mataczyć , wprowadzać w błąd-wystarczy tylko posłuchać zwykłych spółdzielców co myślą o TSM , o zarządzie , radzie i o pracownikach .Orliński wybudował se podobno domostwo z materiałów "wyniesionych" z TSM-u.
s
spółdzielca elf
W dniu 24.10.2009 o 00:23, Robert Lewandowski napisał:

To może jak uwazasz ich za partaczy za spółdzielcze pienądze to idz i im to powiedz na miejscu, a nie tutaj rozkladasz bezradnie swoje zale. Prawdziwą sztuką (moze nie budowlaną) są Twoje powalające argumenty. STAWOWY tam nie pasuje, bo nie wiem co jest sztuka budowlana, to idac Twoim tokiem myślenia cała kadra do wywalenia. Proponuje założyć kolejny portal wzorem ostatnich wydarzeń zwiazanych z PZPN. Moze tym razem KoniecTSM i zbierać podpisy, skoro to taka ''zbieranina partaczy''No to Panie Robercie zwróć uwagę na dużo lepsze spółdzielnie np; Siarkowiec czy chociażby w Stalowej Woli
i znajdź w zarządach tych spółdzielni politologów , socjologów czy specjalistów od zarządzania i marketingu.
Spółdzielnie mieszkaniowe nie powinny być przechowalnią politykierów i nie mogą - chodzi tu o ludzi typu
Mastalerz. Lenart , Stawowy, Hałat.
Każdy winien robić to do czego ma predyspozycję a przede wszystkim odpowiednie wykształcenie , bo to jest
gwarancją rzetelnego sprawowania takiej odpowiedzialnej funkcji i wywiązywania się z powierzonych zadań.
Dlatego też osoby takie ( zarząd) powinny mieć wykształcenie techniczne a księgowy ekonomiczne.
A swoją drogą co przez tyle lat robił w zarządzie Orliński - czyż nie było to okradanie spółdzielców
przez kolesi - co to jest społeczny członek bo jeśli naprawdę społeczny to powinien sprawować
funkcję społecznie czyli za darmo.
A tak na marginesie - spółdzielnie to jest wyłącznie twór komunizmu i takie instytucje nie powinny
funkcjonować w prawdziwym państwie prawa .
Panie Robercie takie spółdzielnie istnieją u nas ,Rumunii i byłych krajach ZSRR.
W Czechach . Węgrach i byłej NRD w pierwszej kolejności zlikwidowano te twory komuchów.
Tam ludzie mogą sami decydują na co wydają swoje pieniądze a my zdaniem pracowników spółdzielni
jesteśmy za głupi , mogą nas spółdzielców bezkarnie oszukiwać mataczyć , wprowadzać w błąd-
wystarczy tylko posłuchać zwykłych spółdzielców co myślą o TSM , o zarządzie , radzie i o pracownikach .
R
Robert Lewandowski
W dniu 23.10.2009 o 07:37, ftftftyy napisał:

Moim skromnym aczkolwiek zdaniem uważam z całą stanowczością,że Stawowy pasuje tam jak pięść do nosa...człowiek ten nie nawet co to jest "sztuka budowlana".Całe to te zasrane TSM -zbieranina partaczy za spółdzielcze pieniądze!!!!!To może jak uwazasz ich za partaczy za spółdzielcze pienądze to idz i im to powiedz na miejscu, a nie tutaj rozkladasz bezradnie swoje zale. Prawdziwą sztuką (moze nie budowlaną) są Twoje powalające argumenty. STAWOWY tam nie pasuje, bo nie wiem co jest sztuka budowlana, to idac Twoim tokiem myślenia cała kadra do wywalenia. Proponuje założyć kolejny portal wzorem ostatnich wydarzeń zwiazanych z PZPN. Moze tym razem KoniecTSM i zbierać podpisy, skoro to taka ''zbieranina partaczy''
R
Robert Lewandowski
W dniu 23.10.2009 o 07:51, joanna nowak napisał:

Czemu, jak widać na załączonym zdjęciu, Mastalerz przychodzi do pracy ubrany jakby dopiero wyszedł ze szklarni z ogórkami? Zarobki rzędu 15 tys. zobowiązują do ubrania się chociaż w koszulę i marynarkę a nie w wytarte dżinsy i sportowe poloA co to ma do rzeczy jak przychodzi ubrany? Jego sprawda jak się ubiera na codzień. Nie jest kobietą i nie musi sie stroić na byle piątek żeby tylko ładnie i elegancko wyglądać. Nie szata zdobi człowieka, szkoda, że 3/4 płci zeńskiej widzi to nieco inaczej, ale co zrobić. Takie czasy, ważniejszy ubior i wygląd osobisty niż to co ma się w głowie...

Jaja sobie robisz a może jesteś z rodziny
- Stawowy to jeszcze większy leń niż Mastalerz i Lenart.
Ci dwaj chociaż nic nie wiedzą i nic nie umieją to przynajmniej
potrafią szczekać a Stawowy nawet nie potrafi szczekać.


Tak, od razu jestem Pawłem Stawowym i staram sie uświadomić Ci jaki to ja nie jestem. Zajdz na ziemie, bo sądzisz, że jeśli ktoś komuś napisze dobrą rekomendacje to od razu musi być z nim spokrewniony? Dziecinne myślenie, podobnie jak i wypowiedz. A Ty czym możesz się poszczycić ambitna mieszkanko/mieszkańcu Tarnobrzega skoro nazywasz Mastalerza, Lenarta i Stawowego takimi okresleniami? A szczekać to potrafi, ale pies, ale nie człowiek. Zresztą poziom Twojej wypowiedzi jest zenujący, wiec chyba nie mam z kim dyskutowac, bo zaraz napiszesz, że ja też szczekam, albo miałcze

Mastalerza uważam za odopowiedną osobę na tym stanowisku i chcialbym aby pozostal tam dluzej. Lenart chyba nie wie, że dwa razy do tej samej rzeki sie nie wchodzi, ale co zrobić.
~gość~

Po miesięcznej nieobecności w Tarnobrzegu z ciekawości zajrzałem do echo
i co - jak zwykle to samo odkąd ta gazeta powstała: Mastalerz , Lenart , Hałat i TSM.
Wy mieniący się dziennikarzami z echa przestańcie ośmieszać siebie i zwykłych ,
normalnych spółdzielców , mieszkańców Tarnobrzega.
Przestańcie wmawiać ludziom , że oni sobą coś reprezentują
- to są zwykłe zera.
Wiem na pewno - dość czytania tego szmatławca.

s
spółdzielca
W dniu 22.10.2009 o 21:56, Sylwia napisał:

Co chcecie od Mastalerza? Dlaczego On nie może być prezesem? Może natomiast Lenard, którego "ściga" prokurator. Jak może Rada za nasze pieniądze narażać spółdzielnie na koszty związane z odszkodowaniem i kosztami sądowymi? Czy Lenard i Halat wyjęci sa spod prawa? Sąd wydaje nakaz, a Oni go ignorują. Gorzej, niż na Białorusi.To zapytaj się cwaniaczka jakie bzdury , głupoty odpowiadał pisemnie spółdzielcom.
Zapytaj się krętacza jak spółdzielców robił w konia i w końcu kiedy odda
nam spółdzielcom kasę za przegraną sprawę w sądzie , no i najważniejsze
czyje interesy pilnował będąc prezesem , bo na pewno nie biednych
członków spółdzielni ! Dlaczego spółdzielcy kierują sprawy do sądów -
chyba nie dlatego by sobie zrobić kawała.
O nich wszystkich można krótko powiedzieć - karierowicze , nieuki , nieroby.

Szanowny Panie(który wygrałeś sprawę w wrześniu przeciwko spółdzielni)
opublikuj wyrok sądu by spółdzielcy przejrzeli jak krętacze z TSM
robią ich w konia.
s
spółdzielca
W dniu 23.10.2009 o 01:40, Robert Lewandowski napisał:

Prezesem spółdzielni powinna zostać osoba kompletentna, pracowita, z charakterem i kulturą, znająca realia tego środowiska oraz wymagająca od swoich pracowników zaangazowania i chęci do pracy, a takie kryteria spełnia jeden z zastępców prezesa, mianowicie Paweł Stawowy. Mimo dość młodego wieku znakomicie zorganizowany pod każdym wzgledem jeśli chodzi o swoją prace i określone zadania w spóldzielni. W tym miejscu potrzeba ludzi ambitnych, znajacych się na rzeczy z dopływem świeżej krwi, a myśle, że ten człowiek do takich własnie się zalicza...Jaja sobie robisz a może jesteś z rodziny
- Stawowy to jeszcze większy leń niż Mastalerz i Lenart.
Ci dwaj chociaż nic nie wiedzą i nic nie umieją to przynajmniej
potrafią szczekać a Stawowy nawet nie potrafi szczekać.
j
joanna nowak

Czemu, jak widać na załączonym zdjęciu, Mastalerz przychodzi do pracy ubrany jakby dopiero wyszedł ze szklarni z ogórkami? Zarobki rzędu 15 tys. zobowiązują do ubrania się chociaż w koszulę i marynarkę a nie w wytarte dżinsy i sportowe polo

f
ftftftyy
W dniu 23.10.2009 o 01:40, Robert Lewandowski napisał:

Prezesem spółdzielni powinna zostać osoba kompletentna, pracowita, z charakterem i kulturą, znająca realia tego środowiska oraz wymagająca od swoich pracowników zaangazowania i chęci do pracy, a takie kryteria spełnia jeden z zastępców prezesa, mianowicie Paweł Stawowy. Mimo dość młodego wieku znakomicie zorganizowany pod każdym wzgledem jeśli chodzi o swoją prace i określone zadania w spóldzielni. W tym miejscu potrzeba ludzi ambitnych, znajacych się na rzeczy z dopływem świeżej krwi, a myśle, że ten człowiek do takich własnie się zalicza...Moim skromnym aczkolwiek zdaniem uważam z całą stanowczością,że Stawowy pasuje tam jak pięść do nosa...człowiek ten nie nawet co to jest "sztuka budowlana".Całe to te zasrane TSM -zbieranina partaczy za spółdzielcze pieniądze!!!!!
R
Robert Lewandowski

Prezesem spółdzielni powinna zostać osoba kompletentna, pracowita, z charakterem i kulturą, znająca realia tego środowiska oraz wymagająca od swoich pracowników zaangazowania i chęci do pracy, a takie kryteria spełnia jeden z zastępców prezesa, mianowicie Paweł Stawowy. Mimo dość młodego wieku znakomicie zorganizowany pod każdym wzgledem jeśli chodzi o swoją prace i określone zadania w spóldzielni. W tym miejscu potrzeba ludzi ambitnych, znajacych się na rzeczy z dopływem świeżej krwi, a myśle, że ten człowiek do takich własnie się zalicza...

Dodaj ogłoszenie