Prezydent Stalowej Woli lobbował za wycinką lasu u prezydenta Andrzeja Dudy

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w pałacu prezydenckim w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w pałacu prezydenckim w Warszawie kancelaria prezydenta RP
Udostępnij:
16 sierpnia Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie perspektywy jakie daje wejście w życie ustawy powołującej Strategiczny Park Inwestycyjny w Stalowej Woli. Na jego potrzeby trzeba będzie wyciąć jeden tysiąc hektarów lasu.

- Stalowa Wola stoi przed historyczną szansą nowego rozkwitu gospodarczego i wyznaczenia nowej wieloletniej strategii rozwoju miasta. Tak jak ponad 80 lat temu Centralny Okręg Przemysłowy dał życie naszemu miastu, tak dziś ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych daje nam nadzieje na nowe życie gospodarcze i społeczne – powiedział prezydent Nadbereżny..

Podczas spotkania prezydent Stalowej Woli poinformował prezydenta RP o wszystkich zamierzeniach inwestycyjnych, które docelowo stworzą kilkanaście tysięcy wysokopłatnych i specjalistycznych miejsc pracy na terenie nowego, innowacyjnego parku przemysłowego, dedykowanego pod branże wysokich technologii w Stalowej Woli.

– Pan Prezydent Andrzej Duda, który od początku wspiera i promuje w Polsce zmiany gospodarcze w kierunku innowacji i nowoczesnych technologii, z dużym zainteresowaniem zapoznał się z odważnymi planami rozwoju miasta Stalowej Woli. Podczas rozmowy przekazałem również Panu Prezydentowi bardzo ważne, podjęte jednogłośnie ponad podziałami politycznymi, stanowisko wszystkich radnych Stalowej Woli, popierające ustawę tworzącą historyczną szansę dla rozwoju gospodarczego naszego miasta oraz całego regionu – informuje prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent RP zapowiedział, że w najbliższych dniach będzie dokładnie analizował wszystkie przedstawione argumenty, szanse oraz ryzyka wynikające z proponowanych przepisów, a następnie podejmie decyzję czy podpisać ustawę.

– Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi RP za znalezienie czasu, wysłuchanie naszych argumentów i dobrą rozmowę o niepowtarzalnej szansie na nowe życie gospodarcze Stalowej Woli. Stoimy dzisiaj przed wielką szansą stworzenia nowego Centralnego Okręgu Przemysłowego na miarę XXI wieku – dodaje prezydent miasta.

- Proponowany przez rząd projekt ustawy wyznaczający w Stalowej Woli obszar blisko 1000 hektarów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej strefy przemysłowej, a tym samym możliwości uzbrojenia tych terenów, to dla nas historyczna szansa skoku cywilizacyjnego, nowego rozwoju gospodarczego na wiele lat – stwierdził prezydent.

Wskazane w ustawie branże to są wspierające rozwój i wdrażanie projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu, upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza, technologii elektronicznych i procesorów czy innowacyjnej technologii wodorowej. Tworzą one zupełnie nowy horyzont kształtowania rynku pracy w obszarach nowoczesnej produkcji, która do tej pory nie była obecna w Stalowej Woli i w regionie. Ważnym jest również rozwój branż, które już dzisiaj dynamicznie działają w mieście, jak produkcja dla obronności państwa realizowana przez Hutę Stalowa Wola oraz przemysł lotniczy, motoryzacyjny i tworzyw sztucznych. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie