Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Nisko

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym zasięgiem powiaty: niżański, leżajski, stalowowolski, tarnobrzeski i miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg,
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym zasięgiem powiaty: niżański, leżajski, stalowowolski, tarnobrzeski i miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg, FB/Lucjusz Nadbereżny
Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem wybrany z Podkarpacia poseł tej partii Krzysztof Sobolewski poinformował we wtorek 28 czerwca o 94 nowych pełnomocnikach okręgów Prawa i Sprawiedliwości w kraju. Na północy Podkarpacia pełnomocnikiem w okręgu obejmującym zasięgiem powiaty: niżański, leżajski, stalowowolski, tarnobrzeski i miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg został Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Prawo i Sprawiedliwość, partia rządząca od 2015 roku w Polsce całkowicie zmieniła swoje struktury. Teraz partia ma być zarządzana w oparciu o 94 okręgi, które terytorialnie mają odpowiadać tym, które obowiązują w wyborach do Senatu.

Nowa struktura zarządzania Prawem i Sprawiedliwości oparta została terytorialnie na okręgach wyborczych do Senatu, których jest 94, zastąpiła dotychczasową, opartą terytorialnie na okręgach do Sejmu, których było 41. To oznacza, że na Podkarpaciu zamiast dwóch okręgów powstało pięć.

We wtorek, 28 czerwca podczas konferencji w Warszawie ogłoszono nazwiska wszystkich pełnomocników w poszczególnych okręgach wyborczych. - Wszyscy pełnomocnicy mają przed sobą wyznaczone zadania, związane z przygotowaniem partii i jej struktur do najbliższych wyborów – podkreślał Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz zapis transmisji z konferencji.

Poseł Marek Kuchciński został opiekunem wojewódzkim Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu.

W naszym okręgu, obejmującym powiaty: niżański, leżajski, stalowowolski, tarnobrzeski i miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg został Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Lucjusz Nadbereżny - kim jest?

Nowy szef Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu Lucjusz Nadbereżny urodził się 21 maja 1985 roku w Stalowej Woli. Od 2014 prezydent Stalowej Woli. Samorządowiec, polityk, politolog i prawnik. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Ukończył politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, a następnie prawo na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. W 2006 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2006–2014 przez dwie kadencje był radnym miejskim w Stalowej Woli, pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pracował jako dyrektor biur parlamentarzystów Janiny Sagatowskiej i Antoniego Błądka. Przez niespełna rok był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, a w 2014 objął stanowisko dyrektora jednego z departamentów w podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. W 2014 roku wystartował w wyborach na urząd prezydenta Stalowej Woli, wygrywając w pierwszej turze głosowania z ponad 52% poparcia. W 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w wyborach samorządowych na prezydenta miasta. W pierwszej turze głosowania otrzymał 17 136 głosów, co stanowiło blisko 73% poparcia. Członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Żonaty z Aleksandrą, ma dwóch synów: Miłosza i Gabriela.

Sprawdź w naszej galerii kto został pełnomocnikiem w poszczególnych okręgach na Podkarpaciu.

Tę zmianę zapowiadano już od dawna, teraz staje się ona faktem. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił w ostatnich dniach komitetowi politycznemu wniosek o zmianę struktur partyjnych. Ten przychylił się pozytywnie do tej propozycji i w związku z tym 15 czerwca została zatwierdzona lista nowych pełnomocników okręgowych, którzy swoje urzędowanie rozpoczną z dniem 1 lipca 2022 roku. Ich zadaniem będzie przygotowanie nowych struktur do zjazdów okręgowych, gdzie będą wybierane nowe zarządy okręgowe. Ostatecznie wszystko Komitet Polityczny zatwierdził we wtorek 28 czerwca Komitet Polityczny.

O zmianach w strukturach Prawa i Sprawiedliwości informowano na początku czerwca.
- Na Podkarpaciu w miejsce dwóch obszarów okręgowych Prawa i Sprawiedliwości powstanie pięć zarządów okręgowych, które będą pokrywały się z okręgami wyborczymi do Sejmu i Senatu. Zostanie powołanych pięciu nowych pełnomocników, którzy nie będą mogli łączyć swoich funkcji z funkcjami ministerialnymi czy marszałka województwa. W partii będziemy rozdzielać funkcje partyjne od rządowych i samorządowych – zapowiedział wówczas na konferencji prasowej Andrzej Paniw, regionalny pełnomocnik sekretarza generalnego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Sobolewskiego.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie