Prezydent Tarnobrzega zostanie w areszcie na kolejne dwa...

  Prezydent Tarnobrzega zostanie w areszcie na kolejne dwa miesiące. Jest decyzja sądu

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prezydent Tarnobrzega zostanie w areszcie na kolejne dwa miesiące. Jest decyzja sądu
  1/17
  przejdź do galerii

  ©Marcin Radzimowski

  Na piątkowym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku prokuratury i przedłużył stosowanie tymczasowego aresztowania wobec prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K. Argumentacja taka, jak podczas stosowania aresztu - obawa matactwa i zagrożenie surową karą.


  Na korytarzu sądowym pod drzwiami sali, w której sędzia wysłuchiwał argumentów prokuratury i obrońców, oprócz grupy dziennikarzy była żona prezydenta, Agnieszka Kiełb oraz jego ojciec, Józef Kiełb. Obydwoje przekonywali, że Grzegorz K. jest niewinny.
  - Mój mąż jest niewinny. To tak, jak czasem ogląda się jakieś seriale, filmy z aferami politycznymi na ekranie telewizora. Teraz to jest jakby straszny sen. Ja się budzę, moje życie, nasze życie. To wszystko jest takie niewiarygodne, straszne i chciałabym się w końcu obudzić z tego koszmaru - mówiła żona prezydenta Tarnobrzega.

  Agnieszka Kiełb zaznaczała też, że ostatnie trzy miesiące nie były łatwe. - Staramy się być silni dla męża i dla taty dzieci a on dla nas - mówiła. - Dajemy sobie nawzajem taką siłę. Mąż jest silnym mężczyzną, silnym psychicznie. Wiadomo, to jest trudne bardzo. Przebywać w takiej małej celi, co ma robić człowiek aktywny zawodowo całe życie, cały czas w biegu, poświęcający się w pracy. Cóż zrobić, musimy przez to jakoś przejść.

  KLIKNIJ I POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ŻONY, OJCA I ADWOKATA PREZYDENTA GRZEGORZA KIEŁBA

  Załączniki  Mówiła, że otrzymuje wyrazy wsparcia od wielu mieszkańców miasta, znajomych i nieznajomych. - Bardzo dużo osób podchodzi, przekazuje wsparcie, prosi żebym męża pozdrowiła, że nie wierzą absolutnie w to, co się wydarzyło. Piszemy do siebie listy, mam już też możliwość rozmów telefonicznych.

  Ostatni raz rozmawiali w czwartek, dzień przed posiedzeniem sądu w sprawie przedłużenia aresztu. - Powiedział, że miał sen… że spacerujemy razem…, że wrócił do Tarnobrzega. Mam nadzieję, że ten jego sen się spełni, że wróci do rodziny - mówiła Agnieszka Kiełb łamiącym się głosem jeszcze przed tym, zanim sąd ogłosił postanowienie.

  Rozgoryczenia całą aferą nie krył również Józef Kiełb, ojciec przebywającego w areszcie prezydenta miasta. Podobnie jak adwokaci broniący włodarza miasta nie miał wątpliwości, że cała sprawa ma charakter polityczny i chodziło wyłącznie o zlikwidowanie najmocniejszego kandydata na prezydenta. Ostro wypowiadał się również o radnym - przedsiębiorcy, który miał przekazać pieniądze Grzegorzowi K.
  - Judasz, kiedy zdradził Jezusa, poszedł i się powiesił. A ten chodzi po ulicach i się nie wstydzi - mówił Józef Kiełb. - Mój syn jest niewinny.

  Zgodnie z postanowieniem sądu areszt wobec prezydenta stosowany będzie do 21 lipca. Na piątkowe postanowienie Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu można się zaskarżyć do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, który wydaną jednoosobowo decyzję rozpozna w składzie trzyosobowym. Termin na wniesienie odwołania wynosi tydzień i nie ma wątpliwości, że adwokaci skorzystają z tej szansy.  Zobacz galerię  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Czy pamiętasz kultowe dobranocki?

  Czy pamiętasz kultowe dobranocki?

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!