Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin Ósmoklasisty 2019. We wtorek matematyka. Odpowiedzi na echodnia.eu

red
Egzamin pisali między innymi uczniowie Zespołu Szkół imienia Juliusza Verne'a w Kielcach
Egzamin pisali między innymi uczniowie Zespołu Szkół imienia Juliusza Verne'a w Kielcach Dawid Łukasik
Wtorek, 16 kwietnia to drugi dzień Egzaminu Ósmoklasisty 2019. Tym razem uczniowie sprawdzą swoje umiejętności z matematyki. Egzamin ósmoklasisty 2019 z matematyki rozpocznie się o godzinie 9. Około godziny 13 w serwisie Edukacja opublikujemy arkusz CKE i pierwsze sugerowane odpowiedzi.
Egzamin ósmoklasisty - 19.12.2018 - MATEMATYKA - PYTANIA I ODPOWIEDZI - NA NASTĘPNYCH STRONACHZobacz kolejną stronę arkusza i odpowiedzi ----->

Egzamin ósmoklasisty 2019 MATEMATYKA [ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWI...

Egzamin ósmoklasisty 2020 matematyka. Odpowiedzi i arkusze C...

Test powinien się zacząć o tej samej godzinie - 9 i trwać tyle, ile ten, który będzie przeprowadzony w kwietniu. Matematyka trwa 100 minut.

Przed wielką próbą odwiedziliśmy ósmoklasistów z Zespołu Szkół imienia Juliusza Verne'a w Kielcach, którzy co ciekawe, matematyką się nie stresowali. Znacznie większych emocji dostarczył im trudny, wtorkowy egzamin z języka polskiego i zbliżający się test z języka obcego.

Zadania do łatwych nie należały
Po teście z matematyki okazało się, że podobnie jak na języku polskim, zadania wcale do prostych nie należały. - Spodziewaliśmy się, że egzamin będzie trochę łatwiejszy, a poziom trudności będzie zbliżony do zadań z informatora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jak również do próbnego egzaminu umieszczonego na stronie internetowej Komisji – mówiła Ewa Karlińska, nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół imienia Juliusza Verne'a w Kielcach przeglądając próbny arkusz. Tłumaczyła, że zadania były dosyć wymagające, uczniowie aby zdać go dobrze musieli mieć rozległą matematyczną wiedzę, wiele trudności mogły wywołać zadania typu „uzasadnij”.

- Na egzaminie były też zadania typowe to znaczy wymagające rozważenia kilku przypadków i tu z gronem pedagogicznym spodziewamy się kilku trudności. Uczniowie musieli zmierzyć się też z zadaniami tekstowymi oraz zadaniem z pogranicza matematyki i fizyki, którego poziom trudności był zaskakująco wysoki. Ogólnie oceniam egzamin jako dosyć trudny. Uczeń bardzo dobry poradzi sobie świetnie ale ten przeciętny będzie miał spore trudności co być może zmotywuje go do dalszej pracy – mówiła Ewa Karlińska.

W czwartek język obcy. Arkusze na echodnia.eu
W czwartek, 20 grudnia uczniowie sprawdzą swoje umiejętności z jednego z sześciu języków nowożytnych. Uczeń do wyboru ma: angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, francuski lub włoski. Arkusze z najpopularniejszego - języka angielskiego znajdą się na portalu echodnia.eu zaraz po zakończeniu testu.

Nie powinno być ocen
Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym oraz diagnostycznym. Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

Prawdziwy egzamin w kwietniu
Prawdziwy Egzamin Ósmoklasisty odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2019. Wszyscy, którzy nie będą mogli go napisać z uwagi na problemy zdrowotne, czy inne wypadki losowe, będą mogli skorzystać z terminu dodatkowego, który Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła na 3-5 czerwca 2019. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego nie można go nie zdać. Obecnie uczniowie napiszą egzamin z trzech przedmiotów. Od roku 2022 ósmoklasista zmierzy się z czterema testami z : języka polskiego matematyki języka obcego nowożytnego jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Ważne jest też, by uczeń samodzielnie rozwiązywał zadania i zaznaczał odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

Jak zaznacza doktor Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, próbny egzamin ma na celu zaznajomienie uczniów z formułą egzaminu, formatem arkuszy oraz pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie.

Drugim zadaniem próby jest zdiagnozowanie jakie wiadomości i umiejętności ósmoklasista już posiada, a jakie wymagają jeszcze doskonalenie. Dyrektor Smolik przypomina, że zadania na testach próbnych mogą dotyczyć zagadnień lub lektur, których jeszcze nie omawiano. A to może wpłynąć na ilość zdobytych punktów przez ósmoklasistów. Dlatego ważne, by poinformować o tym uczniów i ich rodziców, zwłaszcza w kontekście analizowania wyników testów próbnych. Ważne jest też, by uczeń samodzielnie rozwiązywał zadania i zaznaczał odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

Przypominamy - arkusz i odpowiedzi zaraz po egzaminie na echodnia.eu

Tak przebiegał egzamin w Zespole Szkół imienia Juliusza Verne'a w Kielcach

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Egzamin Ósmoklasisty 2019. We wtorek matematyka. Odpowiedzi na echodnia.eu - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie