Projekt międzynarodowy nauczycieli Zespołu Szkół...

  Projekt międzynarodowy nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu

  Opracowanie Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Projekt międzynarodowy nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu
  1/3
  przejdź do galerii

  ©archiwum

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu realizowany jest projekt Erasmus+ „Lepszy nauczyciel – lepszy uczeń. Doskonalenie kompetencji językowych i pedagogiczno- metodycznych nauczycieli ZSP 1 w Tarnobrzegu” w ramach akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej. Projekt został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.
  Celem projektu jest podniesienie jakości pracy szkoły przez wprowadzenie innowacyjnych metod pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, podniesienie kompetencji i umiejętności nauczycieli, poznanie sposobów integracji uczniów niepełnosprawnych, wdrożenie innowacji edukacyjnych, rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku obcym oraz poznanie kultury Włoch. Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana na lekcjach.

  W ramach projektu grupa nauczycieli ZSP nr 1 w Tarnobrzegu wyjechała na kurs pedagogiczno - metodyczny do Rimini w dniach 8 – 10 października 2018 roku do centrum szkoleniowego Sistema Turismo. Przed wyjazdem uczestnicy mobilności brali udział w kursie języka angielskiego i języka włoskiego oraz w warsztatach pedagogiczno- kulturowych.

  Na kursie zatytułowanym „Metody pracy z uczniem z dysfunkcjami” nauczyciele zapoznali się z systemem szkolnictwa we Włoszech i przepisami ministerialnymi, modelem praktyk zawodowych we Włoszech, warunkami pracy i metodami nauczania. Na zajęciach poruszane były przede wszystkim zagadnienia związane z diagnozą i pracą z uczniem z różnego rodzaju dysfunkcjami (dysleksja, dyskalkulia, niedowidzenie, niedosłyszenie, deficyt koncentracji, nadpobudliwość i niepełnosprawność ruchowa). Ponadto w Centrum Edukacyjnym AssociationEduActionRN uczestnicy kursu mieli możliwość zaobserwować sposoby i metody pracy z uczniem niepełnosprawnym.

  Integralną częścią kursu była także wizyta w średniej szkole zawodowej ISTITUTO DI ISTRUZIONE SUPERIORE EINSTEIN NEBBIA w Loreto. Nauczyciele zapoznali się z organizacją i funkcjonowaniem szkoły, mogli obejrzeć, jak wyglądają zajęcia praktyczne na warsztatach gastronomicznych oraz praca z uczniem z dysfunkcjami. Pobyt w szkole dał okazję, żeby podzielić się własnymi doświadczeniami z kolegami z Włoch.

  Po odbytym kursie uczestnicy projektu otrzymali certyfikat Europass Mobilność oraz zaświadczenia o odbytym kursie. Dzięki szkoleniom nauczyciele mieli możliwość wzbogacenia posiadanej wiedzy, podpatrzenia nowych pomysłów i rozwiązań, co ułatwi porównanie i zastosowanie najlepszych rozwiązań we własnej praktyce pedagogicznej. Pobyt w Rimini przyczynił się także do podniesienia kompetencji językowych i kulturowych uczestników. W chwilach wolnych uczestnicy projektu zwiedzali zabytki San Marino, Santarcangelo, Rawenny czy Loreto jak i samego Rimini.

  Rezultaty wypływające z realizacji projektu są upowszechniane w szkole i poza nią. Zdobytą wiedzę nauczyciele wykorzystują na co dzień w pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ WYBORY PRZED II TURĄ


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!