Puchar Anglii. Bartosz Kapustka wreszcie zadebiutował w Leicester City

PI, JUK
Bartek Syta / Polska Press
W pierwszej rundzie Pucharu Anglii Leicester City wygrało na wyjeździe z Evertonem 2:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Romelu Lukaku, jednak to nie wystarczyło na końcowy triumf, bowiem dwie bramki zdobył Ahmed Musa i to Mistrzowie Anglii przeszli do kolejnej rundy. Nas jednak najbardziej ucieszył debiut Bartosza Kapustki.

Claudio Ranieri znalazł miejsce dla Polaka w kadrze meczowej na wyjazdowy mecz Pucharu Anglii z Evertonem. Kapustka zaczął starcie na Goodison Park na ławce, ale w 84. minucie zmienił Marca Albrightona. Pomocnik trafił do angielskiego klubu latem zeszłego roku i od tego czasu czekał na swoje pierwsze minuty w barwach "Lisów" w oficjalnym spotkaniu pierwszego zespołu.

Leicester ostatecznie pokonało Everton 2:1, po dwóch golach Ahmeda Musy. Sam Kapustka zdążył zapisać się w protokole otrzymując żółtą kartkę.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze wejście z ławki to zwiastun częstszej gry reprezentanta Polski w pierwszej drużynie Leicester.

Everton - Leicester 1:2

1:0 Lukaku (63)
1:1 Musa (66)
1:2 Musa (71)

Everton:Robles - Mori, Williams, Holgate (46. Deulofeu) - Coleman, Davies, Barry, Barkley (75. Kone), Baines - Lukaku, Valencia (62. Mirallas)

Leicester:Schmeichel - Simpson, Huth, Morgan, Chilwell - Mendy, Ndidi, Drinkwater - Gray (77. Fuchs), Ulloa (35. Musa), Albrighton (84. Kapustka)

Żółte kartki:Mori - Kapustka

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Materiał oryginalny: Puchar Anglii. Bartosz Kapustka wreszcie zadebiutował w Leicester City - Gol24