Radni upokorzyli burmistrza Nowej Dęby? Obcięli mu pensję o...

  Radni upokorzyli burmistrza Nowej Dęby? Obcięli mu pensję o połowę!

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba

  Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba ©UMiG Nowa Dęba

  Radni Nowej Dęby obcięli wynagrodzenie burmistrza Wiesława Ordona, który sprawuje ten urząd już czwartą kadencję. Dotychczas zarabiał 10 tysięcy 620 złotych, od teraz ma mieć tylko 5160 złotych brutto.
  Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba

  Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba ©UMiG Nowa Dęba

  Na ostatniej sesji radni z Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali stawki składające się na burmistrzowską pensję. Odtąd pobory Wiesława Ordona mają składać się z wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 3600 zł, dodatku funkcyjnego w wysokości 100 zł, dodatku specjalnego w wysokości 740 zł i dodatku za wieloletnią pracę stanowiącego 20 procent wynagrodzenia zasadniczego - 720zł.

  Przewodniczący komisji budżetowej Paweł Grzęda prezentując uzasadnienie projektu wskazał między innymi, że zarobki samorządowców winny być ustalane na podstawie i w granicach prawa, z racjonalnego punktu widzenia winny być również kształtowane w odniesieniu do sytuacji gospodarczej regionu i gminy, która w dużej mierze zależy od decyzji i działań samorządowców.
  Podkreślił, że zaproponowane burmistrzowi wynagrodzenie spełnia wymogi przepisów prawa, jak również uwzględnia sytuację gospodarczą gminy, gdzie założony w Wieloletnim Programie Finansowym Gminy Nowa Dęba dług gminy na rok 2019 wynosi 20 milionów 669 tysięcy 809 złotych, deficyt budżetu 4 miliony 152 tysiące 299 złotych, a całkowita kwota pożyczek i kredytów 7 milionów 458tysięcy i 299 złotych. Zarówno poziom długu jak i deficytu ogranicza możliwości rozwojowe gminy w latach następnych, co skutkować musi rozwagą w ustalaniu poziomu wynagrodzeń samorządowców, w tym burmistrza.

  Przeciwko uchwale protestował między innymi radny Tomasz Gazda nazywając propozycję komisji upokarzającą dla burmistrza i godzącą w jego wizerunek i autorytet. Za niedopuszczalną uznał sytuację, w której podwładni Wiesława Ordona będą zarabiać więcej od niego.

  - Czym się burmistrz naraził?- pytał Marian Tomczyk, uznając, że takie wynagrodzenie można zaproponować komuś, kto pierwszy raz piastuje urząd a nie komuś kto cieszy się dużym zaufaniem mieszkańców. Jednak złożony przez niego wniosek, aby zarobki burmistrza wynosiły 8620 złotych brutto przepadł w głosowaniu.

  Wiceprzewodniczący rady Tomasz Wolan widzi jednak możliwość podwyżki dla burmistrza.
  - Każdy radny wie, że wynagrodzenie może być w każdej chwili podniesione, jeżeli zauważymy, że będziemy wspólnie działać na rzecz dobra gminy - zakończył dyskusję wiceprzewodniczący.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (52)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (52) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.