Rafał Czarnecki najlepszy w maratonie wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

Grzegorz Lipiec
Uradowany na mecie Rafał Czarnecki z STS Skarżysko-Kamiennej - zwycięzca tarnobrzeskiego Maratonu Vitarade. Grzegorz Lipiec
To było prawdziwe sportowe święto nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Za nami szósta edycja Maratonu Vitarade.

Organizatorami tej imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Klub Biegacza Witar Tarnobrzeg, Fitness Authority, oficjalny dystrybutor marki Vitarade, Ognisko TKKF Siarka Tarnobrzeg, Kopalnia Siarki „Machów”, Stowarzyszenie „Integracja” Tarnobrzeg.

Na starcie oprócz solidnej grupy biegaczy z różnych zakątków Polski pojawili się także i goście z zagranicy, między innymi z Ukrainy. Tym razem jednak nasi wschodni sąsiedzi nie wygrali dystansu maratońskiego. Zrobił to w czasie 2:34.42 Rafał Czarnecki, zawodnik klubu STS Skarżysko-Kamiennej. Drugie miejsce zajął Mateusz Sala z Kielc - 2:45.51, a podium uzupełnił Mariusz Turczyn (Ganador Team) z Majdanu Królewskiego - 2:52.18.

Jeśli chodzi o dystans półmaratoński to najszybciej ponad 21 kilometrów pokonał Andrzej Starzyński (Fartlek GO), a zrobił to w czasie 1:11.10. Drugie miejsce Viktor Starodubtsev z Ukrainy, który w przeszłości wygrywał w Tarnobrzegu Maraton. Podium zostało uzupełnione Piotra Sztandera z STS Skarżysko-Kamiennej. Na uwagę zasługuje wysokie, dziewiąte miejsce zawodnika tarnobrzeskiego Witaru - Marcina Płanety. Wśród pań dystans półmaratoński najszybciej pokonała Natalia Semenovych - 1:29.40. Na drugim miejscu znalazła się Agnieszka Kwasek z tarnobrzeskiego Witaru - 1:3712, a trzecia była Anna Gromadzka ze Skarżyska-Kamiennej.

Wreszcie na koniec dystans ćwierćmaratonu, który cieszył się największą popularnością wśród biegaczy. Wygrał Vadym Rogozovskyi z Ukrainy, który dobiegł na metę z czasem 35:11. Miejsca w czołowej dziesiątce przypadły choćby Bogdanowi Zmitrowiczowi (Zmitek Team) - 6. oraz 7. Tomkowi Dziorkowi (Sprint Gorzyce).