Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Recyklingowy piknik z modą i biżuterią w Domu Kultury w Skopaniu

KaT
Pokaz mody i biżuterii recyklingowej, budowanie zamku z rolek, gry i zabawy oraz charytatywna zbiórka, to wszystko czekało na ponad 200 uczestników piątkowego pikniku, jaki pod hasłem „Akcja Segregacja” zorganizowano w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu.

Wiele twarzy recyklingu

Piknik to finał akcji trwającej od kilku tygodni w gminie Baranów Sandomierski. Jej celem jest promocja segregowania śmieci i ekologicznego stylu życia.- Chcieliśmy pokazać, że recykling, jak i kultura mają ze sobą wiele wspólnego podkreśliła Renata Domka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim, organizator wydarzenia. - Pokazujemy dzieciom, że można się dobrze bawić jednocześnie pożytecznie wykorzystując czas, ucząc się segregacji, która wcale nie jest taka oczywista. Okazuje się, że ma wiele odmian i bardzo dużo różnych twarzy.

Jedną z twarzy segregacji był pokaz mody projektanta RECY KLINGA. Dla uczestników pikniku przygotowano także warsztaty, w czasie których powstały ciekawe kreacje, wyłącznie z materiałów recyklingowych - tektury, worków, papieru i innych. Na pikniku zaprezentowały je młode mieszkanki gminy oraz instruktorki ośrodka kultury. Ponadto każdy mógł spróbować wykonać samodzielnie efektowną biżuterię. Były także gry i zabawy zręcznościowe, malowanki i quizy, prowadzenia których podjął się Wojciech Gwoździowski. Uczestnicy wspólnie zbudowali baranowski zamek z rolek po papierze toaletowym, wykonali gazetowe kwiaty i ekologiczne torby oraz zagrali w puszkowe kręgle.

Wybrali plakat dla gminy

Piknik był okazją do podsumowania dotychczasowych akcji. Poznano laureatów konkursu plastycznego na plakat i hasło promujące segregację. Zwycięzcom wręczono ekologiczne nagrody. Najlepsza praca następnie zostanie wydrukowana i posłuży jako oficjalny plakat promocyjny gminy. Do konkursu wpłynęło kilkadziesiąt propozycji. Podczas spotkania zbierano nakrętki plastikowe dla Kacperka Serafina. Chłopiec urodził z nowotworem nóżki. Konieczna była amputacja, chemioterapia i szereg operacji. Dziś Kacperek ma już 4 latka, zwalczył chorobę, ale szybko rośnie i wciąż potrzebuje funduszy na nowe protezy i rehabilitację. Nakrętki zostaną przetworzone, a pieniądze z ich sprzedaży wspomogą rodziców malucha.

Podsumowano też akcji zbiórki makulatury „Zielona wymiana”, która odbywa się w bibliotece oraz jej filiach w Woli Baranowskiej, Suchorzowie i Dąbrowicy. Łącznie zebrano półtorej tony makulatury. Najaktywniejszy zbieracz otrzymał nagrodę, a pozostali uczestnicy drzewka.

ZOBACZ TAKŻE:
60SekundBiznesu - O rozwoju interesu typu escape room

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie