Regionalny Fortuna Puchar Polski. Siarka Tarnobrzeg rozbiła Stal Gorzyce

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu drugiej rundy Fortuna Pucharu Polski na szczeblu okręgu Stalowa Wola Siarka Tarnobrzeg odniosła swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w meczu o stawkę. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego nie dali większych szans Stali Gorzyce i ograli ją dużą różnicą goli.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Gorzyce 7:0 (4:0)
Bramki:
Patryk Wdowiak, Arkadiusz Gajewski, Kacper Józefiak, Paweł Wolski (dwie), Paweł Mróz z rzutu karnego, Hubert Podolak.

Siarka: Kowal - Bury, Duda, Józefiak, Gessner - Orzechowski - D'Apollonio, Wolski, Rogala, Wdowiak - Gajewski. Rezerwowi: Beszczyński, Bieniarz, Głowa, Mróz, Podolak, Skrzypek i Tabor.

Siarka Tarnobrzeg przystępowała do tego spotkania po niezbyt udanej dla siebie inauguracji nowego sezonu w grupie czwartej trzeciej ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego w pierwszych trzech swoich meczach dwukrotnie przegrywali i raz remisowali, przez co zajmują w tabeli ligowej dopiero 19. miejsce, oznaczające spadek do czwartej ligi. W ostatniej kolejce przegrali oni na własnym obiekcie z Wisłą Sandomierz 0:1.

W starciu pucharowym z występującą w stalowolskiej klasie okręgowej Stalą Gorzyce byli jednak zdecydowanymi faworytami. I wywiązali się ze swojej roli bardzo dobrze. Już po około 25 minutach gry prowadzili 2:0 po bramkach Patryka Wdowiaka i Arkadiusza Gajewskiego.

Przed przerwą po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Kacper Józefiak i Paweł Wolski, który strzelił gola także podczas drugiej połowy. Wówczas jego śladem poszli również Paweł Mróz (pokonał bramkarza z rzutu karnego) oraz Hubert Podolak. Gorzyczanie nie potrafili odpowiedzieć ani jednym trafieniem.

W najbliższą niedzielę Siarka będzie miała okazję do tego, by przełamać się także w lidze. W derbach województwa podkarpackiego zagra bowiem z beniaminkiem, KS Wiązownica. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17.

Stali Gorzyce natomiast do końca sezonu rywalizacja w klasie okręgowej. Tam po czterech kolejkach ma na kocie siedem punktów i zajmuje szóste miejsce.