Regionalny Puchar Polski. Siarka Tarnobrzeg nie dała szans Unii Nowa Sarzyna w 1/8 finału (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu 1/8 finału na szczeblu podokręgu Stalowa Wola Siarka Tarnobrzeg nie dała szans mniej renomowanej Unii Nowa Sarzyna. Podopieczni trenera Sławomira Majaka ograli rywala z klasy okręgowej aż 7:0.

Unia Nowa Sarzyna - Siarka Tarnobrzeg 0:7 (0:4)
Bramki:
Krzysztof Zawiślak 12, Ivan Agudo 14, 45, Marcin Stefanik 42 z rzutu karnego, Mateusz Janeczko 54, Paweł Mróz 56, Dawid Orzechowski 70
Unia: Żuraw – Wośko, Gnidec, Bigas (66. Rutyna), Wiatr (85. Staroń), Iskra, Łoin, Prykhodko (78. Kusy), Sarzyński (76. Gnatek), Kępa (46. Madej), Łuczak (57. Błajda).
Siarka: Kowal – Martinez (46. Skrzypek), Bałdyga (46. Rogala), Stefanik (46. Orzechowski), Duda, Bieniarz, Tyl (46. Janeczko), Sulikowski, Józefiak, Tabor, Zawiślak (46. Mróz).

Jeśli zawodnicy i sztab szkoleniowy z Nowej Sarzyny miał nadzieję na to, że w międzyczasie meczów trzeciej ligi lider tabeli tych rozgrywek, Siarka Tarnobrzeg, na mecz pucharowy wystawi nieco bardziej rezerwowy skład, to musieli się dość mocno zawieść. Trener Sławomir Majak do gry desygnował bardzo mocną jedenastkę składającą się z zawodników regularnie biegających po boiskach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi.

Efekt tego był widoczny. Już na przerwę tarnobrzeżanie schodzili z przewagą czterech trafień - do bramki Unii Nowa Sarzyna, czyli lidera stalowowolskiej klasy okręgowej, trafiali Krzysztof Zawiślak, Marcin Stefanik i dwukrotnie hiszpański zawodnik, Ivan Agudo.

Dla Stefanika było to kolejne trafienie w tym sezonie. Wcześniej ten obrońca aż dziewięciokrotnie strzelał gole w meczach ligowych, a tym razem dołożył bramkę w starciu pucharowym, pozostając wciąż najskuteczniejszym piłkarzem w całym zespole.

Na drugą połowę trener Siarki posłał do gry kilku nowych zawodników, ale ci również starali się zagrażać bramce gospodarzy. Efekt tego był taki, że Paweł Mróz, Mateusz Janeczko i Dawid Orzechowski dołożyli jeszcze każdy po jednym golu i tarnobrzeżanie wygrali ostatecznie aż 7:0.

- Na początku drugiej połowy Unia miała rzut rożny, po którym zrobiło się groźnie pod bramką Kowala. W kolejnych minutach Unici jeszcze dwukrotnie gościli w polu karnym rywala, zabrakło jednak strzału na bramkę. (...) Później tempo gry nieco siadło. Siarka zadowolona z wyniku, nie atakowała tak zaciekle, a i Unici trochę lepiej się zorganizowali. Więcej bramek już nie padło, Siarka wygrała wysoko i bezapelacyjnie zdominowała boiskowe wydarzenia - pisał po meczu na swojej stronie internetowej klub z Nowej Sarzyny.