Regionalny Puchar Polski. Stal Stalowa Wola pokonała Sokół Kamień i zagra w finale

Damian Wiśniewski
Kamil Radulj strzelił jedynego gola i dał Stali Stalowa Wola awans do finału rozgrywek pucharowych po meczu z Sokołem Kamień Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola awansowała do półfinału Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. W środę trzeciego listopada zielono-czarni pokonali na wyjeździe czwartoligowego Sokoła Kamień.

KS Sokół Kamień – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
Bramka:
Kamil Radulj 76.
KS Sokół (skład wyjściowy): Siudak – Gnatek, Piekut, Podstawek, Konefał, Mistrzyk, Horajecki, Łeń, Rurak, Weres, Smusz.
Stal: Wietecha – Wojtak, Pietrzyk, Kiełbasa (70. Khorolskyi), Hudzik, Cukrowski, Drobot (70. Świderski), Lebioda (46. Grabarz), Jakimiuk (60. Duda), Jopek, Żelisko (60. Radulj).
Sędziował: Maksymilian Ciak (Sójkowa).

Stal Stalowa Wola była faworytem tego spotkania. Podopieczni trenera Łukasza Berety zajmują piąte miejsce w rozgrywkach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi, podczas gdy Sokół Kamień gra w lidze czwartej. Wiadomo jednak było, że zielono-czarni nie mogą liczyć na łatwą przeprawę, tym bardziej że ekipa z Kamienia zajmuje w swojej lidze trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

W pierwszej połowie spotkania kibice oglądający to spotkanie nie oglądali goli, na te trzeba było poczekać do drugiej części meczu. Do bramki gospodarzy w 76. minucie gry trafił powracający do gry po kontuzji Kamil Radulj. Zawodnik ten pauzował przez kilka tygodni z powodu kontuzji i wrócił do gry przed tygodniem na mecz z Siarką Tarnobrzeg w poprzedniej rundzie pucharowej. Wówczas również strzelił gola, a jego drużyna wygrała po konkursie rzutów karnych. Po 90 minutach na tablicy wyników było 2:2.

Tym razem aż tylu trafień nie oglądaliśmy i skończyło się na 1:0. Dla Stali było to trzecie zwycięstwo w tej edycji Regionalnego Pucharu Polski. Oprócz ogrania Siarki Tarnobrzeg i triumfu nad Sokołem Kamień, zanotowała również wygraną ze Stalą Gorzyce. Ją pokonała 4:1.

W finale Stal Stalowa Wola zagra z przeciwnikiem, który na co dzień występuje w stalowowolskiej klasie okręgowej, z LZS Ździary. Drużyna ta aktualnie zajmuje ósme miejsce i zgromadziła 15 punktów w 12 meczach. W Regionalnym Pucharze Polski w półfinale pokonała 2:1 Stal Nową Dębę.

Finał odbędzie się w maju 2022 roku na stadionie w Kamieniu. Triumfator zagra w rozgrywkach wojewódzkich.

Źródło protokołu meczowego: stal1938.pl.