Regionalny Puchar Polski. Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 2:2, awans Stali po rzutach karnych i wielkich emocjach

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 1/4 finału Regionalnego Pucharu Polski Stal Stalowa Wola pokonała Siarkę Tarnobrzeg po konkursie rzutów karnych. Spotkanie obfitowało w mnóstwo emocji.

Wielkie Derby Podkarpacia. Zobacz zdjęcia z pucharowego mecz...

Iskrzyło i działo się dziś w Stalowej. Ostatecznie dalej w PP gra zespół Stalówki wygrywając po karnych. W meczu było 2-2. Dobrze że do akcji nie wkroczyli kibice, bo akcja działa się tuż przed młynem SSW. Mogłoby być nieciekawie. Zapis transmisji https://t.co/INkrRP2jMH pic.twitter.com/Uhgpo1Ex7y— Maciek Szcześniewski (@MaciekSzcz) October 27, 2021

Bójka na derbach w Stalowej Woli! W końcówce meczu piłkarzom...

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:1)
Bramki:
Kamil Radulj 17, Volodymyr Khorolskyi 50 - Krzysztof Zawiślak 31, Kacper Józefiak 53.
Żółte kartki: Duda, Radulj, Wietecha, Bereta (trener), Świderski - Duda, Rogala.
Czerwone kartki: Bereta 90+5 - Józefiak 90+5
Stal: Wietecha - Wojtysiak (81. Cukrowski), Pietrzyk, Persak (56. Stępniowski), Kiełbasa (46. Khorolskyi) - Radulj (81. Jakimiuk), Duda, Olszewski, Jopek, Wojtak - Żelisko (65. Świderski).
Siarka: Pietryga - Bierzało (45. Józefiak), Stefanik, Duda - Stańczyk, Tyl (80. Tabor), Rogala, Sulkowski (77. Mróz) - Agudo, Zawślak (86. Bałdyga), Yatsenko (66. Skrzypek).
Sędziował Gerard Gawron (Mielec).

Rzuty karne:
1. kolejka: Świderski strzelił - Stefanik strzelił.
2. kolejka: Olszewski strzelił - Rogala strzelił.
3. kolejka: Duda strzelił - Agudo strzelił
4. kolejka: Jopek strzelił - Tabor nie strzelił, obronił Wietecha.
5. kolejka: Khorolskyi nie strzelił, obronił Pietryga - Mróz nie strzelił, trafił w słupek.

Początek spotkania był dość spokojny, a choć nieco lepiej zaczęli dłużej utrzymujący się przy piłce gospodarze, to pierwszą okazję stworzyli sobie tarnobrzeżanie. W jedenastej minucie spotkania Oleksandr Yatsenko ładnie zszedł z piłką z lewej strony bliżej środka, ale oddał za lekki strzał by zaskoczyć Tomasza Wietechę.

Niedługo później Siarka znów zbliżyła się pod bramkę rywala. Z prawej strony Cezary Stańczyk dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czekali Ivan Agudo i Krzysztof Zawiślak. Skończyło się jednak ba strachu dla "Stalówki". Zawiślak uderzał potem głową w 17. minucie, ale nie trafił w światło bramki.

Siarka próbowała atakować, ale była nieskuteczna w przeciwieństwie do gospodarzy. Gol na 1:0 dla Stali padł w 17. minucie gry. Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Maciej Wojtak, a w szesnastce gości Kamil Radulj wygrał przebitkę z Marcinem Stefaniakiem i pokonał Piotra Pietrygę strzałem z bliskiej odległości.

Goście starali się odrabiać straty. W 30. minucie gry po ładnym zagraniu piątą Zawiślaka niezły strzał oddał Agudo, ale Tomasz Wietecha kapitalną paradą przeniósł piłkę ponad poprzeczkę. Siarka miała rzut rożny i wykorzystała go świetnie - po dośrodkowaniu Bartosza Sulkowskiego głową piłkę do bramki wpakował Zawiślak, który urwał się spod krycia Jakuba Persaka.

Tuż przed przerwą zielono-czarni znów mogli objąć prowadzenie. 42. minucie gry Piotr Pietryga świetnie interweniował przy dwóch strzałach rywali. Najpierw uderzenie Macieja Wojtaka, a następnie dobitkę Jakuba Persaka. W tej akcji obrońcy Siarki pogubili się po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne.

W doliczonym czasie gry, tuż po wejściu na boisko, Kacper Józefiak wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową Macieja Wojtaka. Chwilę wcześniej obrońca Siarki wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Michała Bierzały.

Drugą część spotkania zaczął stały fragment dla Siarki, ale po dośrodkowaniu Bartosza Sulkowskiego nie było żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Ci z kolei byli zdecydowanie bardziej konkretni - w 50. minucie znów wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Radulj, głową piłkę zgrał Pietrzyk, a mocnym strzałem bramkarza pokonał Volodymyr Khorolskyi, który wszedł na boisko od początku drugiej połowy.

Chwilę później znów był remis. W pole karne Stali dośrodkował Ivan Agudo, a głową bramkarza pokonał inny rezerwowy, Kacper Józefiak.

W kolejnych minutach spotkania jedni i drudzy rzadko oddawali strzały na bramkę przeciwników i nie były one groźne. Najciekawiej było, kiedy około 78. minut sprzed pola karnego uderzył Paweł Mróz, ale wtedy świetną interwencją popisał się Wietecha.

Po zakończeniu drugiej połowy na tablicy wyników było 2:2, ale szalone rzeczy wydarzyły się w doliczonym czasie gry. Po odkopnięciu piłki przez Sebastiana Dudę, na boisku wywiązała się bójka między zawodnikami. Skończyło się na czerwonej kartce dla Łukasza Berety, trenera Stali, Kacpra Józefiaka, obrońcy Siarki i po żółtym kartoniku dla Daniela Świderskiego, zawodnika Stali i Sebastian Dudy z Siarki.

O awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, które wygrała Stal. O finał zielono-czarni zagrają z Sokołem Kamień.

Wielkie Derby Podkarpacia. Kibicowałeś na meczu? Poszukaj si...

W środę 27 października Stal Stalowa Wola i Siarka Tarnobrzeg zmierzyły się na meczu Regionalnego Pucharu Polski. Byłeś na tym meczu? Znajdź się na zdjęciach!

Regionalny Puchar Polski. Kibice na meczu Stal Stalowa Wola ...