Regionalny Puchar Polski. Stal Stalowa Wola wygrała 4:1 z LZS Zdziary w finale podokręgu Stalowa Wola

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola wygrała Regionalny Puchar Polski podokręgu po raz drugi z rzędu. Teraz czeka ją rywalizacja na szczeblu województwa podkarpackiego Krzysztof Nowaliński / Stal Stalowa Wola
W finale Regionalnego Pucharu Polski Podokręgu Stalowa Wola Stal pokonała na wyjeździe LZS Zdziary.

LZS Ździary - Stal Stalowa Wola 1:4 (0:0)
Bramki:
Wojciech Sobiło 62 - Daniel Świderski 53, Bartłomiej Kiełbasa 57, 63, 74.
Żółte kartki: Urbanik - Jopek, Świderski, Kiełbasa
LZS: Drzymała (46. Płoskoń) – Sałek, Słowik, Siudak, Wojtas (85. Bąk), Gruszczyk, Sobiło, Machaj, Urbanik, Cichoń, Cupak.
Stal: Wietecha - Skrzyniak, Stępniowski (78. Lebioda), Hladik (68. Hudzik), Davidik (46. Olszewski) - Kiełbasa, Stelmach (46. Barata), Jopek, Kacprzycki - Marchewka (65. Grabarz), Świderski (78. Wojtak)
Sędziował Wojciech Wolan (Tarnobrzeg)

Faworytem tego spotkania był zespół ze Stalowej Woli. Trzecioligowiec bronił tytułu w starciu z rywalem grającym na co dzień w klasie okręgowej. I choć trener Łukasz Surma desygnował do gry mocny skład, to zielono-czarni w pierwszej części spotkania nie zdobyli ani jednej bramki.

To zmieniło się po przerwie. W 53. minucie gry wynik otworzył Daniel Świderski, który wykorzystał dośrodkowanie Michała Zięby z prawej strony boiska. Na 2:0 dla Stali podwyższył cztery minuty potem Bartłomiej Kiełbasa. Z prawej strony znów dogrywał Zięba, ale przy golu asystował Szymon Jopek.

Niedługo później gospodarze niespodziewanie strzelili gola kontaktowego. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Adam Cichoń, a niepilnowany Wojciech Sobiło pokonał Tomasza Wietechę.

Mecz zakończył się jednak wygraną 4:1 dla Stali, a hat-tricka skompletował Kiełbasa. Przy golu na 3:1 przelobował bramkarza LZS, a przy okazji ostatniego trafienia wykorzystał dogranie Świderskiego z lewej strony boiska.

Dzięki temu zwycięstwu stal zdobyła Puchar podookręgu i awansowała do rozgrywek na poziomie województwa podkarpackiego.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0