MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekord podczas przeglądu twórczości artystycznej w Tarnobrzegu

Klaudia Tajs
Rekordowa liczba, bo 47 wykonawców z całego Podkarpacia zaprezentowało się w czwartek na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury podczas XII Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Przeglądowi towarzyszył konkurs literacki, w którym wyłoniono aż 11 laureatów.

Tegoroczną nowością był także konkurs na najoryginalniejsze stoisko z rękodziełami artystycznymi, jakie poszczególne placówki wystawiły w holu domu kultury. W ten sposób nagrodzono osoby, które nie występują na scenie, lecz także pokazują swoją twórczość.

Hasło przyświecające występom na scenie brzmiało „Na ludowo”. Stąd ludowe akcenty w dekoracji i strojach. Jak podkreśliła Beata Wasiuta, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu możliwość zaprezentowania się na scenie na scenie uczestników przed tak liczna publiką, to nie tylko pokazanie teatralnych czy wokalnych umiejętności. To także pewna forma terapii, pozwalająca uczestnikom nabrać pewności siebie i wiary w swoje możliwości. Organizatorzy podkreślają, że przegląd przyczynia się do tego by pomóc osobom niepełnosprawnym pokonywać swoją chorobę, wzbogacać osobowość, rozwijać talenty, poznawać i otwierać się na innych ludzi. Ma pokazać na zewnątrz ludzi, którzy mimo swojej choroby, są bardzo często uzdolnieni, w różnych dziedzinach.

Tegoroczny przegląd miał szczególne znaczenie. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu świętuje 18 rocznicę powstania. - Powstaliśmy pierwszego września 1998 - przypomniała Beata Wasiuta. - To ciekawy jubileusz, bo staliśmy się dorośli.

Kolejny raz podczas tarnobrzeskiego przeglądu społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu przyznała statuetki ludziom wielkiego serca. To osoby, które wspierają środowisko osób niepełnosprawnych oraz współpracują i podejmują ciekawe inicjatywy. W tym roku na scenę wywołano Marie Wrzos, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu, Władysławę Janczurę, prezes sandomierskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Zdrowia Psychicznego „Nadzieja”, Mariannę Trybułę, pielęgniarkę w poradni zdrowia psychicznego, Roberta Chmiela dyrektora Domu Dziecka w Tarnobrzegu oraz Janusza Galiniaka, dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych i rękodzieła artystycznego. Każda placówka przygotowała stoisko, na którym umieściła różne formy prac plastycznych. Uczestnicy wyjechali z nagrodami od sponsorów i ceramicznymi talerzami od organizatorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie