Remis Siarki Tarnobrzeg z Hutnikiem Kraków. Kończyła mecz w dziesiątkę (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Tomasz Bochenek / dziennikpolski24.pl / Polska Press
Siarka Tarnobrzeg zremisowała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1:1. Kończyła mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce, jaką w 36. minucie otrzymał Bartłomiej Wiktor.

Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:0)
Bramki:
Krzysztof Świątek 18 - Kacper Józefiak 52.
Hutnik: Zając - Janecki (68. Pyciak), Jaklik, Garzeł, Antoniak - Sobala, Reczulski (75. Matysek), Gamrot, Świątek, Linca - Ogar.

Siarka: Zoch - Głaz, Józefiak, Duda, Sulkowski - Kargulewicz (82. Fornek), Wiktor, Lenartowski, Janeczko - Gębalski (39. Pyrdek), Ropski.

Sędziował: Michał Wasil (Lublin).

Żółte kartki: Sobala, Reczulski, Janecki, Ogar, Pyciak - Wiktor dwie, Sulkowski, Głaz, Zoch, Janeczko.

Czerwona kartka: Wiktor (36).

Widzów: 800.

Siarka już w czwartej minucie gry było blisko objęcia prowadzenia, ale strzał Mateusza Janeczki obronił bramkarz Hutnika. Z czasem jednak to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. W piętnastej minucie gry Zocha pokonać mógł Dawid Linca.

W 18. minucie zawodnik Hutnika znów wziął udział w ofensywnej akcji i tym razem zakończyła się ona golem. Strzałem w okienko goalkeepera Siarki pokonał Krzysztof Świątek.

Około dziesięć minut później znów niezłą szansę miał Janeczko, ale i w tym przypadku nie strzelił bramki. W 36. minucie natomiast sędzia Michał Wasil z Lublina pokazał drugą żółtą kartkę Bartłomiejowi Wiktorowi i od tej pory tarnobrzeżanie grali w dziesiątkę.

Drugą połowę Hutnik zaczął bardzo mocno, od strzału w poprzeczkę aktywnego tego dnia Lincy. W 52. minucie gry dość niespodziewanie zrobiło się jednak 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Kacper Józefiak.

Pod koniec meczu Siarka mogła jednak nawet zdobyć zwycięstwo. Strzał Pyrdka obronił jednak bramkarz Hutnika. Gospodarze także mieli jeszcze dwie okazje, ale zabrakło im skuteczności.

Po tym meczu tarnobrzeżanie mogą spaść z pozycji lidera. Jeśli Stal Kraśnik, która w tej chwili ma stratę dwóch punktów, pokona Wisłę Sandomierz w niedzielę, to ona awansuje na pierwszą lokatę.