Rowerowy Cross Country w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Chwila przed startem.
Chwila przed startem. Zdzisław Surowaniec
IX Stalowowolski Rowerowy Cross Country o puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli rozpoczął 1 maja Dni Stalowej Woli, które potrwają do 4 maja.

Impreza odbyła się w lesie w Ciemnym. Na starcie stanęło 102 zawodników. Najmłodszy miał 11 lat, najstarszy 64. Jechali leśnymi drogami, na trasie okrężnej, gdzie jedno okrążenie miało 5 kilometrów.

Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa oraz aktywnego wypoczynku na rowerach wśród mieszkańców miasta i regionu, promocja Stalowej Woli jako miasta ludzi aktywnych, wyłonienie najlepszych zawodników crossu w poszczególnych kategoriach wiekowych, promocja roweru jako środka transportu., z czym w Stalowej Woli, nazywanej "rowerową stolicą Polski", nie ma problemu.

W kategorii I do 18 lat miejsce I zajęła Wala Jarosław, II - Oleksak Michał, III - Sebastian Prytek. W kategorii II od 19 do 29 lat - miejsce I zajął Daniel Sudół, II - Filip Sudoł, IIII - Radomir Misiak. W kategorii III od 30 do 39 lat miejsce I zajął Łukasz Małaszowski, II - Rafał Kopeć, IIII - Wojciech Pyjor.

W kategorii IV od 40 do 49 lat miejsce I zajął Piotr Proszowski, II - Piotr Rakoczy, IIII - Dariusz Bańka. W kategorii V powyżej 50 lat miejsce I zajął Tadeusz Mycek, II - Krzysztof Polak, IIII - Jan Serafin. W kategorii VI (kobiety - open) miejsce I zajęła Katarzyna Ordon, II - Katarzyna Pyjor, IIII - Anna Solińska.