luci, knowy
Podkarpacie na otwarcie turnieju w Stalowej Woli uległo ekipie z województwa lubelskiego. K. Nowaliński
Od porażki 0:2 rozpoczęła swoje zmagania reprezentacja Podkarpacia w rozgrywanym w Stalowej Woli finałowym turnieju makroregionu UEFA Regions Cup. To zmagania piłkarzy amatorów, czyli takich bez zawodowych kontraktów.

To spotkanie równie dobrze mogło zakończyć się wygraną drużyny z Podkarpacia, która od momentu straty pierwszej bramki ruszyła mocno na swojego rywala i do końca meczu posiadał dużą przewagę.

Najlepszą okazję na wyrównanie drużyna prowadzona przez trenera Marcina Wołowca miała w 78. minucie, kiedy to sędzia podyktował karnego dla naszej drużyny. Niestety bramkarz rywali Karol Krawczyk odbił strzał. W końcówce nie brakowało przerw w grze. Dodatkowo Dawid Skoczylas z ekipy z Lubelskiego ZPN w końcówce otrzymał czerwoną kartkę. Zaś inny z rywali złapał kontuzję, w momencie, gdy lublinianie mieli już wykorzystany limit zmian i przez to kończyli mecz w dziewięciu.

W ostatnich minutach meczu Podkarpacie miało rzut rożny, a w pole karne rywala powędrował nawet bramkarz naszej ekipy. Wykorzystali to goście, którzy przejęli piłkę, a Łukasz Najda mógł spokojnie kopnąć piłkę do pustej bramki.

W drugim piątkowym spotkaniu Małopolski ZPN pokonał Świętokrzyski ZPN 1:0. W sobotę o godz. 16 Podkarpacie zagra z Małopolską, a Lubelski ZPN z kadrą z województwa świętokrzyskiego.

Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 0:2 (0:1)

Bramki: Pryliński (29), Najda (90+11).