Rudnik biegał w przełajach

Konrad SINICA
Gimnazjalistki pokonywały trasę o długości 800 metrów.
Gimnazjalistki pokonywały trasę o długości 800 metrów. Konrad Sinica
Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem odbyły się zawody w biegach przełajowych, w których wystartowało kilkudziesięciu zawodników w wieku od 9 do 58 lat.

Zawodom, odbywającym się w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega, patronował burmistrz Rudnika nad Sanem. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 1999 i młodsi, roczniki 1998-1996 oraz rocznik 1995 i starsi. Dodatkową kategorię utworzono dla rocznika 2002 i młodszych. Najstarsi zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 1600 metrów. Młodsi biegali na dystansie 800 metrów. W tym roku wystartowało 61 zawodników.

W najstarszej grupie pierwszy linię mety przekroczył Michał Trojanowski. Tuż za nim przybiegł Mateusz Szmaciński. Trzecie miejsce zajął Piotr Wachowski. Wśród gimnazjalistów najszybszy był Marek Rębacz. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Węglarz. Na trzeciej pozycji znalazł się Hubert Moskal. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Marika Maczuga. Kolejne miejsca zajęły Dominika Moskal i Estera Śnios. W najmłodszej grupie chłopców najszybszy był Wojciech Handziak. Drugi czas uzyskał Miłosz Gołąbek. Kolejne miejsce na podium zajął Maciej Rychlak. Wśród dziewczynek pierwsza na metę dobiegła Wiktoria Magiera. Druga była Aleksandra Grębska. Trzecie miejsce zajęła Wanessa Krzyżewska. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Piotra Potockiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem.
Najmłodszą uczestniczką zawodów była zaledwie 9-letnia Patrycja Zygmunt. Najstarszym biegaczem był 58-letni Stanisław Młynarski z Zarzecza. To nie były jedyne zawody, w jakich brał udział.

- W tym roku startowałem już w Biegu Siarkowca w Tarnobrzegu, gdzie na dystansie 10 kilometrów zająłem 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej - mówi pan Stanisław. - Biegałem też w Stalowej Woli na dystansie 3 kilometrów i w Sandomierzu na 10 kilometrów. W tym ostatnim zająłem 2 miejsce w swojej grupie wiekowej.

Stanisław Młynarski bierze też udział w biegach narciarskich i wyścigach rowerowych. Ostatnio startował też w stalowowolskim dyktandzie Gżegżółki i Historiadzie. Teraz przymierza się do startu w biegu na 10 kilometrów w Klimontowie.